banner9

5 Sokak Köpeğine Her Akşam Yiyecek Taşıyor

Ankara’nın Çankaya İlçesi Dikmen semtinde oturan 34 yaşındaki Nazlı Bayar, 5 sokak köpeğine her akşam yiyecek götürürken "Hayvanların sadakatı insanlardan fazla" dedi.

5 Sokak Köpeğine Her Akşam Yiyecek Taşıyor
Nazlı Bayar, son 10 yılda sokak hayvanlarını aç, susuz ve perişan halde görünce içinin parçalandığını söyledi. Bayar, hayvan sevgisi nedeniyle dayak yediğini başına 10 kilo ağırlığında bidon atıldığını bir keresinde silah bile çekildiğini öne sürerken, "Hiç yılmadım. Her gün sokak hayvanları için kasaplardan kırıntı etler topluyorum. Param yettiğinde mama alarak aç kalmamalarını önlemeye çalışıyorum. Evimin yakınında bulunan parkta 5 sokak köpeğine bakıyorum. Her akşam 3 tekerlekli motorumla topladığım yiyecekleri taşıyarak, aç kalmamalarını sağlıyorum, onlarla oynayarak mutlu olmalarını sağlıyorum. Sokak hayvanlarına karşı insanları duyarlı olmaya çağırıyorum. Sokak hayvanlarına iyi davranın, taşla sopayla kovalayarak hayvanlara zarar vermeyin" çağrısında bulundu.
 
HAYVANLARIN SADAKATİ DAHA FAZLA
 
Çocukluk yaşlarında başlayan hayvan sevgisinin hiç tükenmeden devam ettiğini belirten Nazlı Bayar, aç, susuz ve perişan bir hayvan gördüğünde içinin adeta parçalandığını ifade ederek şöyle konuştu:
 
"İnsanlar sokaklarda aç, susuz yaşam mücadelesi veren hayvanlara yiyecek vererek yaşamlarını kolaylaştıracaklarına, taş ve sopalarla kovalayarak zarar veriyor. Bu durumlara karşı çıktığım için dayak yedim, binanın tepesinden başıma bidon atıldı, daha da ötesi silahla tehdit edildim. Ama yılmadan yoluma devam ettim. Şimdi evimin yakınında bulunan bir parkta küçük yaşlarda sokağa bırakılmış 5 sokak köpeğini adeta evlat edindim. 1.5 yıldır onlara bakıyorum."
 
Her gün sokaklarda yaşam mücadelesi veren bu hayvanlara kasaplardan kırıntı etler topladığını dile getiren Nazlı Bayar, şöyle devam etti:
 
"Bulamadığımda evimde yiyecekler hazırlayıp, beslenmelerini sağlıyorum. Pazarlarda giyecek satarak geçimimi sağlıyorum. Durumum iyi olduğunda da hazır mamalar alıp, geçim paramı paylaşıyorum. Tüm insanlara sesleniyorum; Sokak hayvanlarına iyi davranın, evinizde yemediğiniz yiyecekleri bu hayvanlarla paylaşın. Onları korkutarak kovalamayın, şefkatli davranın, sevgilerini kazanın."
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER