'49 Ev Depremde Kullanılamaz Halde'

Antalya’nın Korkuteli İlçesi’nde 2 gün önce meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremde 49 evin kullanılamaz hale geldiğini açıklayan Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer, 157 evin de hasar gördüğünü söyledi.

'49 Ev Depremde Kullanılamaz Halde'
 
Antalya’da 16 Şubat pazartesi günü saat 13.52’de merkez üssü Antalya’nın Korkuteli İlçesi olan 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Korkuteli’nin Sülekler ve Başpınar mahalleleri arasında AFAD’ın verilerine göre yerin 27.5 kilometre altındaki deprem Antalya kent merkezine 61 kilometre uzaklıkta meydana geldi. İlk tespitlerde bölgede herhangi bir hasar oluşmadığı bildirilirken, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer bölgedeki 49 evin depremde kullanılamaz hale geldiğini açıkladı.
 
Antalya Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, İlçe Koordinatörü Hüseyin Karaceliloğlu, Ak Parti İlçe Başkanı İlhami Yıldıran ile bölgeye giden Rıza Sümer, Sülekler Mahallesi’ndeki evlerde incelemelerde bulundu. Bölgedeki 49 evin kullanılamaz halde olduğunu öğrendiklerini vurgulayan İl Başkanı Sümer, "Bunları ekipler tek tek inceledi. Ayrıca 157 evde hasar oluşmuş, 98 ev sağlam. Hasarlı ve kullanılamaz olan evlerimizdeki yaşlılarla engelli vatandaşlarımıza devletin sıcak şefkati her zaman açıktır. Burada yaşayan büyüklerimiz ve engellilerimiz Korkuteli ve Antalya’da misafirhanelerde kalabilir. Buradan toplanan tüm raporlar Ankara’ya gidecek. Sonuç olarak Süleklere gereken yardımı yapacağız. Kaymakamlık olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan kira yardımı da yapılacak" dedi.
 
Bölgeye yarın 100 çadır göndereceklerini aktaran Rıza Sümer, "Gördüğümüz kadarıyla bazı evlerde çatlaklar oluşmuş. Hasar tespit çalışmaları en kısa sürede yapılarak devletimiz gereken yardımı yapacaktır. Duvarlarda çatlaklar veya hasarlar meydana gelmiş olabilir ama biz bu hasarları sarmak için varız. En büyük tesellimiz can ve mal kaybının olmamasıdır" diye konuştu.
 
İl Başkanı Sümer ayrıca depremde Fatma Girik’in oynadığı ’Boş Beşik’ filminin çekildiği evde de ağır hasar oluştuğunu kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER