banner51

45 Küçükbaş Hayvanı Çalındı

Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’nde, 82 yaşındaki Yahya İnan’ın 45 keçi ve koyunu, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı. Biran önce hayvanlarının bulunmasını isteyen İnan, başka bir geçim kaynağı olmadığını ve çaresiz kaldığını söyleyerek gözyaşı döktü.

45 Küçükbaş Hayvanı Çalındı
 
Bayramiç’e 12 kilometre mesafedeki Türkmenli Köyü’nde yaşayan evli ve 5 çocuk babası Yahya İnan, geçen salı günü yem vermek için ağılına gidince keçi ve koyunlarından oluşan 45 küçükbaş hayvanın yerinde olmadığını gördü. Ses çıkartmasın diye hayvanların boynundaki çanların kesilip ağıla atıldığını fark eden İnan, durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine ağıla gelen jandarma inceleme yaparak delil aradı. Hırsızlığı kimin yaptığının araştırıldığı yakalama çalışması başlatıldığı belirtildi.
 
2 YIL ÖNCE DE HAYVANLARI ÇALINMIŞTI
 
İki yıl önce yine ağılına hırsız girdiğini ve 25 koyununu çalındığını söyleyen Yahya İnan, "Hayvanlarımın bir an önce bulunmasını istiyorum. Onlardan başka bir geçim kaynağım yok. Hayvanların sütünü mandıraya satarak eşim Şaziye İnan ile birlikte karnımızı doyuruyoruz. Umutla hayvanlarımızın bulunduğu haberini bekliyoruz" diyerek gözyaşları boğuldu.
 
Çalışma başlatan jandarma, Ezine’de bazılarının kulakları kesik 110 çalıntı küçükbaş hayvan ele geçirdi. İnan’ın sürüyü kontrol ettiği ancak içinde kendi hayvanlarının bulunmadığı öğrenildi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER