banner9

4 Şüpheli Serbest Bırakıldı

Şarkıcı Berkay Şahin’in yaklaşık bir ay önce Etiler’de çalıştığı eğlence mekanın çıkışında aracının kurşunlanması ile aynı yerde bir hafta sonra meydana gelen başka bir silahlı kavgayla ilgili gözaltına alınan 4 kişi çıkarıldıkları adliyede serbest bırakıldı. Olayla ilgili Asayiş Şube Müdürlüğüne çağırılan Asena Erkin, ve Mehmet Dinçerler’in polisteki ifadelerinde Berkay Şahin’e yapılan saldırıyla bir bilgilerinin olmadığını söyledikleri öğrenildi.

4 Şüpheli Serbest Bırakıldı
Etiler’de 7 Kasım 2015’de meydana gelen olayda, çalıştığı gece kulübünden çıkan şarkıcı Berkay Şahin’in aracına motosikletli iki kişi silahlı saldırıda bulunmuştu. Olaydan yara almadan kurtulan Berkay Şahin poliste verdiği ifadesinde “Çalıştığım yerde programın bitiminin ardından ayrıldım. Ben aracı kullanıyordum. Sağ ön koltukta arkadaşım Murat Erdi vardı. Hareket ettikten kısa süre sonra üzerinde iki kişi olan bir motosiklet yanımıza yaklaştı. Arkada oturan silahını çıkarak birbiri ardına ateşledi. Ben otomobili durdurdum. Motosiklet hızla uzaklaştı. Motosikleti kullanan kişide kask vardı. Ancak arkadaki kişide kask mı yoksa kar maskesi mi vardı tam olarak göremedim “ demişti.
 
Bu arada aynı gece kulübünün önünde bir hafta sonra silahların kullanıldığı bir kavga da yaşanmıştı. Kavga sırasında kimse yaralanmazken saldırganlar olaydan sonra kaçmışlardı.
 
ŞÜPHELİLER SERBEST KALDI
 
Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis, saldırganların izini güvenlik kameralarından takip ederek buldu. Kimlikleri tespit edilen şüpheliler dün  öğle saatlerinde yapılan operasyonla gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü’nde her iki olayla ilgili sorgulanan şüphelilerin, kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi. Polisteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edilen şüpheliler U.K.(29), Y.S.(20), E.O(33) ve B.A.(32) serbest bırakıldılar.
 
ASENA ERKİN VE MEHMET DİNÇERLER "BİLGİMİZ YOK" DEDİLER
 
Öte yandan dün akşam saatlerinde Berkay Şahin’e yapılan saldırıyla ilgili Cinayet Büro Amirliğine çağırılan Asena Erkin ve Mehmet Dinçerler’in olayla bir bilgilerinin olmadığını söylediği öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2015, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER