4 Alman Turist Yaralandı

Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde iki ayrı deniz paraşütündeki 4 Alman turist, şiddetli rüzgarda halatların kopmasıyla düşüp yaralandı.

4 Alman Turist Yaralandı
 
Olay, Gündoğdu Mahallesi Aktaş mevkisinde saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Alman turistler 74 yaşındaki Wolfgang Hoefele ve 82 yaşındaki Josef Kuehn ile 27 yaşındaki Matz Roman ve 30 yaşındaki Cohn Antje, Gündoğdu sahil kesiminde iki ayrı su sporları işletmesinden deniz paraşütüne bindi. Paraşütlerin teknelere bağlı olduğu halatlar şiddetli rüzgarın etkisiyle koptu. Havada yaklaşık 100 metre sürüklenen paraşütlerden biri Aktaş Balıkçı Barınağı’nın yanındaki kayalık alana, diğeri ise susam ekili araziye düştü.
 
Kazanın ardından Wolfgang Hoefele ile Josef Kuehn ağır yaralanırken, Matz Roman ile Cohn Antje hafif şekilde yaralandı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri yönlendirildi. Yapılan ilk müdahalenin ardından Wolfgang Hoefele ve Josef Kuehn Side Bilgi Hastanesi’ne, Matz Roman ve Cohn Antjediğer ise Side Anadolu Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2014, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER