banner9

3 Yıla Kadar Hapis İstemi

Karaman’ın Ermenek İlçesi’nde geçen eylül ayında terör olaylarını protesto gösterisi sırasında, Doğu illerinden gelip cami inşaatında çalışan işçilerin saldırıya uğramasıyla ilgili 16 kişi hakkında dava açıldı. Sanıklar hakkında ’halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçlamasıyla 3 yıla kadar hapis cezası istendi.

3 Yıla Kadar Hapis İstemi
Ermenek İlçesi’nde geçen yıl 10 Eylül günü, artan terör olaylarını protesto için düzenlenen yürüyüşe katılanlarla, Doğu illerinden gelen cami inşaatında çalışan işçiler arasında tartışma çıktı. Olayda bıçakla yaralanan 2 işçi hastaneye kaldırıldı, diğer işçiler güvenliklerinin sağlanması için polis merkezine götürüldü. Polis burada da toplanıp gösteri yapan gurubu güçlükle dağıttı.
 
Olayla ilgili soruşturmayı tamamlayan savcılık, cami inşaatında çalışan işçilere saldırdıkları iddiasıyla A.D., S.D., S.K., H.S., T.B., H.F., M.A., S.C.T., M.K., Ö.G., O.T., M.A., M.G., A.K., H.K. ve M.K. hakkında  ’halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ ve ’basit yaralama’ suçlarından Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açtı. İddianamede, 16 şüpheli için ’halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istenirken, ayrıca bunlardan 6’sı için de yaralama suçundan yine 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası talep edildi.
 
Ermenek Asliye Ceza Mahkemesi’nde davanın ilk duruşması 20 Mayıs’ta yapılacak.
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER