banner51

3 Yıl Sonra Yeniden

Çanakkale ve İstanbul arasındaki uçak seferleri üç yıl aradan sonra yeniden başladı. İstanbul’dan gelen ilk uçak, gece yarısı 100 yolcusuyla Çanakkale Havalimanı’na indi.

3 Yıl Sonra Yeniden
1 Ekim 2011’de yetersiz yolcu kapasitesi dolayısıyla kaldırılan Çanakkale-İstanbul uçak seferleri, kent yöneticileri ve iş adamlarının girişimleriyle üç yıllık aradan sonra Borajet aracılığıyla yeniden başladı. Dün saat 23.00’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan Borajet’in 110 yolcu kapasiteli Embraer E 190 tipi jet uçağı, 00.15’te Çanakkale Havalimanı’na inerek seferini gerçekleştirdi. Apronda iki itfaiye aracının üzerine su sıkarak selamladığı uçaktaki 100 yolcu da Havaalanı Müdürü Metin Bölücek, Borajet Satış Geliştirme Yetkilisi Cumhur Gizer, Borajet Çanakkale Temsilcisi ve Dardanel Turizm Seyahat Acentesi Sahibi Zafer Güneş tarafından karşılandı.
 
Seferlerin Çanakkale için hayırlı olması temennisinde bulunan Borajet Satış Geliştirme Yetkilisi Cumhur Gizer, "Biz Borajet olarak Çanakkale’ye yabancı değiliz. Ama bu anlamda yeni farklılıklarla Çanakkale’deyiz. Çanakkale’de olmamız bizim açımızdan önemli bir durum. Daha önce AT 572 tipi uçaklarla bu hizmet veriyorduk. Şimdi tamamen filomuz yeni Embraer E 190 tipi uçaklarımızla hizmetlerimize devam etmekteyiz. Çanakkale’de bu hizmetten faydalanmaktadır. Kış döneminde şu anda 6 frekans olarak hizmet veriyoruz. Ama bunu yaz döneminde arttıracağız. Bu da doğal olarak Çanakkale’de uzun soluklu bir operasyon arzu ettiğimizi, Çanakkale’ye değer bir şekilde hizmet vermek istediğimizin açıkça örneğidir. Biz açıkçası buradan Çanakkalelileri sadece İstanbul’a değil İstanbul’dan yurtiçi ve yurtdışı bağlantılı yerlere de götürüyoruz. Bunun da artacak devam edeceğini düşünüyorum" dedi.
 
Çanakkale- İstanbul seferinin ilk uçuşunun başarıyla gerçekleştiğini belirten Borajet Çanakkale Temsilcisi Zafer Güneş de, "Bu seferler ile Çanakkale’den İstanbul bağlantılı Türkiye’nin her yerine yaklaşık üç buçuk saatte ulaşmak mümkün oluyor. İnşallah Çanakkale halkının yoğun desteğiyle İstanbul seferleri frekans artışıyla devam edecek. Borajet yetkilileri de bu tempo böyle giderse seferlerin artması konusunda bize söz verdiler. İnşallah Borajet Çanakkale’ye hayırlı ve uğurlu olur" diye konuştu.
 
HAFTANIN 6 GÜNÜ UÇUŞ
 
Borajet’in 110 yolcu kapasiteli Embraer E 190 tipi jet uçaklarıyla gerçekleştirilecek seferler Pazar hariç haftanın 6 günü düzenleneceği belirtildi. Çanakkale Havaalanı’nda uçağın sabah 06.30’da kalkacağı ifade edildi. Aynı gün dönüşlerin saat 23.00’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılacağı belirtildi. Bilet fiyatlarının tek yön 54.99, gidiş dönüş 89.98 lira olarak belirlendiği açıklandı.
Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER