banner51

3 Yaşındaki İzzet'in Aranmasına Son Verildi

İstanbul Bağcılar’da oturan ve hurdacılık yapan 37 yaşındaki O.K.’nın öldürdüğü iddia edilen 3 yaşındaki oğlu İzzet K.’nın gömüldüğü öne sürülen Bursa’nın Orhangazi İlçesi’ndeki hafriyat alanında, 3 gündür devam eden arama çalışmalarına son verildi.

3 Yaşındaki İzzet'in Aranmasına Son Verildi
 
İstanbul Bağcılar’da hurdacılık yapan evli 5 çocuk babası O.K., iddiaya göre, 11 Ekim’de oğlu İzzet K.’yi döverek öldürdü. Çocuğunun cesedini streç filme sardıktan sonra bir çantaya koyarak evinin balkonunda beklettiği iddia edilen O.K., cesedi ailesiyle birlikte geldiği Bursa’nın Orhangazi İlçesi’ndeki hafriyat alanında gömdü.
 
İddia, O.K.’nin eşi F.K.’nin kocasının yanından kaçıp polise sığınması sonucu ortaya çıktı. Bunun üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri, telefonla aradıkları O.K.’ya evden kaçan eşinin yanlarında olduğunu ve kendisine teslim etmek istediklerini söylediler. Polis, yerini öğrendiği O.K.’yı Yalova’da yakaladı.
 
Gözaltına alınan O.K. verdiği ifadede, oğlunu öldürmediğini öne sürerek, aracıyla geri manevra yaparken çarptığı İzzet’in daha sonra fenalaşarak öldüğünü söyledi. Diğer çocuklarının sosyal hizmetler tarafından elinden alınmasından korktuğu için oğlunu gömdüğünü iddia eden O.K.’nin ifadesi üzerine Orhangazi’deki hafriyat alanında geçen Pazar gününden itibaren aramalara başlandı.
 
Polisteki ifadesinin ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan ve oğlunu öldürdüğü suçlamasını reddeden O.K. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Eşi ve 4 çocuğu ise sosyal hizmetler tarafından koruma altına alındı.
 
Orhangazi’deki hafriyat alanına bu sabah erken saatlerde gelen Bursa Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro ve Orhangazi Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, hafriyat döküm sahasının çevresindeki çalılık arazide de arama çalışması yaptı. İş makinelerinin yardımıyla yapılan çalışmalarına öğle saatlerinde son verildi.
 
Yetkililer, O.K.’nin gösterdiği bölge ve çevrenin arandığını, ancak herhangi bir bulguya rastlanmadığını belirterek, yeni bir bilgi ve bulgu elde edildiği taktirde arama çalışmalarının yeniden başlayabileceğini söylediler.
 
 
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER