banner9

3 Lider İzmir'de Bir Araya Gelecek

Yunanistan Dışişleri Bakanı Kocyas, Yunanistan’ın Almanya ve Türkiye’yle 2016’nın başında sığınmacı zirvesine ev sahipliği yapmayı planladığını açıkladı.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocyas Mega TV kanalına verdiği demeçte Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sakız Adası’nda bir araya gelmesini, daha sonra da ‘her iki tarafı da görmek için’ İzmir’e geçmeyi planladıklarını söyledi. Kocyas net bir tarih vermese de görüşmenin Şubat 2016’nın başında gerçekleşebileceğini belirtti.
 
Sputnik'in haberine göre Cezayirliler ve Faslıların İstanbul’a ceplerinde yalnızca 50 euro’yla uçtuklarını söyleyen Kocyas, “Havalimanının dışına çıkmalarına izin verilmemeli” ifadesini kullandı.
 
Belçika’nın başkenti Brüksel’de 29 Kasım’da düzenlenen AB- Türkiye zirvesinde, Türkiye'nin geri kabul anlaşmasından doğan yükümlülüklerini yerine getirmesi halinde Ekim 2016'dan itibaren vize serbestisine başlayabileceği konusunda uzlaşılmıştı. AB, sığınmacı akınıyla ilgili Türkiye'ye 3 milyar euro’luk maddi destek sağlamaya da karar vermişti.
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2015, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER