3 Kez Ömür Boyu Hapis Cezası İstedi

Bursa’da geçen 19 Ocak’ta Serkan T.’yi bıçakla yaraladıktan sonra aynı gün geldiği Eskişehir’de eşi Çiğdem Çeledir’i, kayınbiraderi Muhammet Murat Çelik’i ve uzaktan akrabası Birol İnce’yi tabancayla öldüren, kayınvalidesi Aynur Çelik’i de yaralayan Soytürk Çeledir için savcı mütalaada bulundu. Mahkeme savcısı, Soytürk Çeledir’in eşini öldürmekten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis, Muhammet Murat Çelik ve Birol İnce’yi öldürmek suçundan da 2 kez ömür boyu hapis cezası istedi.

3 Kez Ömür Boyu Hapis Cezası İstedi
Otomobil alım satımı yapan 33 yaşındaki Soytürk Çeledir, bir süre önce Eskişehir’de işlettiği kahvede çalıştıktan sonra Bursa’daki ailesinin yanına dönen 19 yaşındaki Serkan T.’yi Bursa’da bıçakla yaraladı. Aynı gün Eskişehir’e gelen Soytürk Çeledir, kendisinden boşanmak isteyen eşi 29 yaşındaki Çiğdem Çeledir’in annesi ile birlikte kaldıkları Yenikent Mahallesi’ndeki evine gitti. Soytürk Çeledir, tabancayla ateş ederek eşi Çiğdem Çeledir’i, kayınbiraderi 18 yaşındaki Muhammet Murat Çelik ve kayınvalidesi 47 yaşındaki Aynur Çelik’i vurup kaçtı. 4 çocuk annesi Çiğdem Çeledir aynı gün, kayınbirader Muhammet Murat Çelik de 3 Şubat’ta kaldırıldıkları hastanede öldü.
 
Soytürk Çeledir aynı gece 19 Ocak’ta, eşiyle ilişkisi olduğunu öne sürdüğü uzaktan akrabası Birol İnce’yi Turgutlar Mahallesi girişindeki mezarlık yanında tabancayla öldürdü. Çeledir, 3 Şubat 2015 tarihinde yakalanarak tutuklandı.
 
HAKKINDA DAVA AÇILDI
 
Sanık Soytürk Çeledir hakkında eşi Çiğdem Çeledir’i, kayınbiraderi Muhammet Murat Çelik’i ve uzaktan akrabası Birol İnce’yi öldürmek, kayınvaldesi Aynur Çelik’i de yaralamak suçundan Eskişehir 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.
 
Bugün yapılan duruşmada Soytürk Çeledir, eşini çok sevdiğini ve olay nedeniyle pişman olduğunu söyledi. Çeledir "Eşimi sevmiyor olsaydım 4 tane çocuk yapmazdım. Ben eşimi çok seviyordum. Olayların hepsi isteğim dışında gerçekleşti. Çocuklarım hem annesiz hem de babasız kalmıştır.Kim kendi namusuna laf söyletmek ister?" dedi.
 
2’nci Ağır Ceza Mahkemesi savcısı mütalaada bulunarak tutuklu sanık Soytürk Çeledir’in eşi Çiğdem Çeledir’i öldürmek suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis, kayınbiraderi Murat Çelik ve akrabası Birol İnce’yi öldürmekten de ayrı ayrı ömür boyu hapis, kayınvalidesi Aynur Çelik’i öldürmeye teşebbüs suçundan da 15 yıl hapis cezasına çarptırılmasını istedi.
 
Mahkeme heyeti, avukatların savcının mütalaasına karşı yazılı beyanda bulunmaları için süre istemeleri üzerine duruşmayı 23 Aralık 2015 tarihine erteledi.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER