3 Bin Rakımda Kadınlar Günü'nü Kutladılar

Hakkari’de, aralarında 5 kadının da bulunduğu 19 dağcı, 3 bin rakımlı Çungur Dağı’nın zirvesine tırmanış gerçekleştirdi. Zirvede erkek dağcılar, 8 Mart kadınlar günü nedeniyle kadın dağcılara çiçek verip günlerini kutladı.

3 Bin Rakımda Kadınlar Günü'nü Kutladılar
Hakkari Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Dağcılık Federasyonu Hakkari İl Temsilciliği ve Reşko Doğa Sporları ve Kültür Derneği’nin organizesiyle, 3 bin rakımlı Çungur Dağı’na 5’i kadın 19 dağcı tarafından tırmanış gerçekleştirildi. Kadınlar günü nedeniyle gerçekleştirilen tırmanışta, erkek dağcılar kadın dağcılara bir de sürpriz yaptı. Kadın dağcılara zirvede çiçek verip günlerini kutlayan erkek dağcılar daha sonra hep birlikte kadınlar günü ile ilgili pankart açıp hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Eşiyle birlikte tırmanışa katılan Türkiye Dağcılık Federasyonu Hakkari İl Temsilcisi Naci Ertunç, tırmanışı kadınlar günü nedeniyle gerçekleştirdiklerini belirterek, "Doğumdan ölüme kadar bizleri topluma kazandıran emekçi annelerimiz sadece 8 Mart’ta değil her gün hatırlanmalı. Ne yazık ki, dünyada ve yurdumuzda kadınlar ezilmekte ve hor görülmektedir. Dileğimiz bu gibi baskıların son bulmasıdır" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER