3 Ayrı Uyuşturucu Operasyonunda 7 Kişi Tutuklandı

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğünce düzenlenen 3 ayrı uyuşturucu operasyonunda  gözaltına alınan 10 kişiden 7’si tutuklandı.

3 Ayrı Uyuşturucu Operasyonunda 7 Kişi Tutuklandı
Polis, uyuşturucu madde ticareti yaptıkları belirlenen V.A., S.V., Ş.A. ve S.T., bir otomobilde yakalandı. Otomobilde yapılan aramada, aracın vites kolunun iç kısmında  şeffaf naylon içerisinde 4 gram uyuşturucu Metamfetamin maddesi ele geçirildi. V.A.’nın evinde yapılan aramada da 1 av tüfeği fişeği, 2 uyuşturucu madde içiminde kullanıldığı değerlendirilen küçük boru şeklinde düzenek, 1 cam düzenek bulundu.
 
V.A.’nın, uyuşturucu maddelerin bir kısmını merkez Kocasinan ilçesi Kazımkarabekir Mahallesi’nde bulunan bir tabelanın dibindeki kayaların altına paketler halinde sakladığı bilgisi üzerine burada yapılan araştırmada, kayaların arasında beyaz naylon poşet içerisinde 11 gram Metafetamin ele geçirildi. S.Y., Ş.A. ve S.T. ’Uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak’ suçundan işlem yapılarak salıverildi. V.A. ise ’Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 
ÇAMAŞIRINDA UYUŞTURUCU
 
Bir başka operasyonda ise, uyuşturucu madde ticareti yapıldığı ihbarı üzerine Kayseri plakalı bir otomobil durduruldu. Otomobilin yakınında kahverengi renkli şifreli el çantası içerisinde 16 av tüfeği kartuşu, şahsın kaçmış olduğu araca 5 metre mesafede uyuşturucu madde tartımında kullanıldığı değerlendirilen hassas terazi, refüj kenarında ise 1 alüminyum folyoya sarılı 1,55 gram Metamfetamin maddesi bulundu. Kaçmaya çalışırken yakalanan A.S.’nin üzerinde yapılan aramada, çamaşırına sakladığı el fenerinin pil yuvası kısmına gizlenmiş 4 alüminyum, 1 şeffaf naylon ve 1 sigara jelatinine sarılı olmak üzere satışa hazır 5,35 gram Metamfetamin bulundu. A,S.’nin otomobilinin vites kolu kenarında bulunan boşlukta ise uyuşturucu madde içiminde kullanılan ve içerisinde madde atıklarının bulunduğu cam düzenek ele geçirildi. A.S., çıkarıldığı mahkemece ’Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklandı. 
 
32 GRAM METAMFETAMİNE 4 TUTUKLAMA
 
 Öte yandan, Cumhuriyet Başsavcılığının talebi ve mahkemenin izni ile 4 kişiye yönelik olarak il genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda uyuşturucu madde ticareti yaptığı belirlenen M.B., Ö.E., D.D. ve İ.Y., yakalandı. Bu kişilerin yakalanması çalışmaları sırasında İ.Y.’nin evinde bulunan ve birlikte hareket ettikleri düşünülen İ.G. de gözaltına alındı. Bu kişilerin evlerinde ve üzerlerinde yapılan aramalarda satışa hazır halde 32.4 gram metamfetamin, 2 ruhsatsız tabanca, 21 fişek, 3 uyuşturucu madde içiminde kullanılan cam aparat, 2 uyuşturucu madde paketlemeye yarayan alüminyum folyo ve 1 av tüfeği ile 8 av tüfeği kapsülü ele geçirildi. M.B., Ö.E., D.D., İ.Y. ve İ.G., ’Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2015, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER