250 Milyon Liralık Res Yatırımı

Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, yapımı süren Troypark Alışveriş Merkezi’nin 30 Ocak’ta hizmete açılacağını söyledi. Doğan, önümüzdeki yılın ikinci yarısında kentte 250 milyon dolarlık rüzgar enerjisi yatırımı da yapacaklarını dile getirdi.

250 Milyon Liralık Res Yatırımı
Çanakkale Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇASİAD) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen gündem toplantısına; Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Türkmen, ÇASİAD Başkanı Erdal Akarsu, ÇASİAD Yönetim Kurulu üyesi işadamları katıldı.
 
ÇASİAD’a üye olduğunu hatırlatan Davut Doğan, mobilya, inşaat, gıda ve enerji sektöründe yaptıkları yeni yatırımları anlattı. Ardından yapımı süren Troypark Alışveriş Merkezi’nin Ocak ayında faaliyete geçeceğini kaydeden Davut Doğan, "Doğyap inşaat şirketimize bağlı bir AVM’miz var. Bu AVM’yi biz 1999 yılında Çanakkale’de kurmuştuk. Fakat binaların eskimesi ve güncellenmesi gerektiğinden bildiğiniz gibi burayı yeniden düzenledik. 7 bin 500 metrekare kapalı alanda, 27 dükkandan oluşan AVM’miz tamamlanmak üzere. Açılış tarihini 30 Ocak olarak düşünüyoruz. Aslında bu da çok büyük bir AVM değil. Butik bir AVM olacak" dedi.
 
250 MİLYON DOLARLIK ENERJİ YATIRIMI
 
Enerji sektörüne önem verdiklerini kaydeden Davut Doğan, 2007 yılında bir toplantıda enerji sektörüne girmeye karar verdiklerini, hazırlıklarını yaptıklarını, 500 megavatlık taleplerine rağmen bu yıl devletten 235 megavat üretim izni aldıklarını sözlerine ekledi. Doğan, "Burada 250 milyon dolarlık bir yatırımdan bahsediyoruz. Biz bu yatırım için kendimize bir Amerikalı ortak bulduk. Amerikalı ortakla 2015 yılının ikinci yarısına itibaren bu yatırımlarımızı başlatacağız. Üç lokasyonla Çanakkale’de rüzgar enerjisi projemizi hayata geçireceğiz" diye konuştu.
 
ÇASİAD Başkanı Erdal Akarsu da toplantıda derneğin çalışmalarıyla ilgili bilgiler aktardı.
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER