25 Hektarlık Orman Yandı

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü tarafından sabah saatlerinde tatbikat yapılan Hatay’ın merkez Antakya İlçesi’nin Serinyol Mahallesi’ndeki ormanlık alanda öğleden sonra yangın çıktı. Yangında 25 hektar kızılçam ormanı zarar gördü.

25 Hektarlık Orman Yandı
Hatay’ın merkez Antakya İlçesi’nin Serinyol Mahallesi’ndeki ormanlık alanda, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü tarafından tatbikat yapıldı. Yangın sezonunu nedeniyle yapılan tatbikat, öğle saatlerine kadar devam etti. Tatbikatın ardından ekipler bölgeden ayrılmak için hazırlık yaparken, yakın bir noktada yangın çıktı. Ekipler alevlere anında müdahale etti. Ancak rüzgar nedeniyle yangın hızla yayılmaya başladı. Bunun üzerine bölgeye Kilis, Osmaniye ve Kahramanmaraş’tan takviye ekipler sevk edildi.
 
3 helikopter, 50 arazöz, 10 itfaiye aracı, 2 greyder, 2 dozer ile 150 kişilik yer ekibinin yaklaşık 5 saat süren yoğun çalışması sonunda yangın söndürüldü. Yangında 25 hektarlık kızılçam ormanının zarar gördüğü belirtildi.
 
BÖLGE MÜDÜRÜ SABAH UYARMIŞTI
Sabah düzenlenen tatbikat öncesi açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Alpaslan Altındaş, bölge genelinde aşırı sıcakların etkili olduğunu, yağış azlığının da devam ettiğini, bu sebeple, orman yangını çıkma riskinin çok yüksek olduğunu söylemişti.
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2016, 20:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER