banner51

24 Derslikli Lise Törenle Açıldı

Kahramanmaraş’ta işadamı Atıf Şirikçi tarafından annesi adına yaptırılan 24 derslikli Sevim Şirikçi Kız Meslek Lisesi düzenlenen törenle açıldı.

24 Derslikli Lise Törenle Açıldı
İşadamı Atıf Şirikçi tarafından Kayabaşı Mahallesi’nde 1 milyon 800 bin liraya yaptırılan 24 derslikli Sevim Şirikçi Kız Meslek Lisesi’nin açılışı için tören düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen törene; Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Sıtkı Güvenç ile Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, İl Müftüsü Muhammed Gevher, İl Jandarma Komutanı Albay Coşkun Doğan, Emniyet Müdürü Metin Aşık, siyasi partilerin il başkanları ile belediye başkan adayları, işadamı Atıf Şirikçi, okula adı verilen Sevim Şirikçi ve öğrenciler katıldı.
 
Vali Şükrü Kocatepe, eğitim kurumlarındaki sınıf mevcutlarının birçok kentte göre iyi durumda olduğunu belirterek, "Okul inşaatlarını tamamladığımızda 2015 yılında tamamen normal eğitime geçiyoruz. Zaten ilçelerimizde sınıf mevcutlarımız 30’un altında ve çok iyi bir yerdeyiz. Eğitim ve öğretime katkıda bulunan işadamlarımıza şükranlarımı arz ediyorum" dedi.
 
İşadamı Atıf Şirikçi ise daha önce Aile Sağlık Merkezi yaptırdıklarına hatırlatarak, okul açmaktan mutlulu olduğunu ifade etti. Konuşmaların adından Vali Şükrü Kocatepe, eğitime katkısından dolayı işadamı Atıf Şirikçi’ye teşekkür plaketi verdi. Vali Kocatepe, beraberinde milletvekilleri ve protokol üyeleriyle birlikte açılış kurdelesini kestikleri okulun sınıflarını gezerek öğretmenlerden bilgi aldı.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2014, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER