216 Bin TL Geldi 11 TL'ye Düştü

Çanakkale’de, dükkanında bulunan tek lambaya 15 günde 216 bin TL elektrik faturası çıkarılan Emin Kurt’un itirazı üzerine fatura düzeltildi. Elektrik sayacı yeniden okunan iş yerine 11 TL fatura kesildi.

216 Bin TL Geldi 11 TL'ye Düştü

 

Çanakkale’de emlakçılık yapan Emin Kurt’un İsmetpaşa Mahallesi Aynalı Çeşme Sokağı’nda yeni taşındığı 6 metrekarelik iş yerine, 15 günlük kullanım bedeli olarak 216 bin 106 TL 701 kuruş elektrik faturası kesilmişti. Faturayla birlikte elektrik dağıtım şirketine giden Kurt, gelen rakama itiraz etti. Uludağ Elektrik Perakende Satış AŞ yetkilileri, bu durumu kendilerinin çözemeyeceğini belirterek konuyu Bursa’ya havale etti. Yapılan incelemede, faturanın, sayacın okunması sırasında yapılan bir hata yüzünden astronomik rakama ulaştığı belirlendi. Sayacın yeniden okunmasının ardından Emin Kurt’un daha önce 216 bin 106 TL 70 kuruş fatura gönderilen iş yerine 11 TL elektrik faturası kesildi.
 
Faturanın düzeltilmesinin kendisini mutlu ettiğini söyleyen Kurt, “Yaptığımız itiraz üzerine hemen değerlendirme yapıldı ve yanlışlık düzeltildi. Yeni faturam da 11 TL olarak geldi. Bunu hemen ödeyeceğim. Yanlışlığın sayaç okuma görevlisinden kaynaklandığı söylendi. Zaten o görevli de gelip yaptığı hatadan dolayı özür diledi” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2014, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER