20 Öğrenci Açlık Grevinde

Bingöl Üniversitesi’nde arkadaşlarına verilen uzaklaştırma, kınama ve uyarı cezalarını protesto eden bir grup öğrenci, açlık grevi başlattı. Öğrenciler, cezalar geri çekilene kadar grevlerini sürdüreceklerini söyledi.

20 Öğrenci Açlık Grevinde
 
Bingöl Üniversitesi’nde 9 öğrenciye uzaklaştırma, kınama ve uyarı cezalarının verilmesinin ardından, Bingöl Üniversitesi Öğrenci Derneği üyesi 20 öğrenci bu duruma tepki göstermek için Eğitim-Sen Bingöl şubesinde açlık grevi başlattı. Dönüşümlü olarak açlık grevi yapacaklarını belirten öğrenciler, keyfi ve haksız verildiğini ifade ettiklerin cezaların geri alınmasına kadar eylemlerini sürdüreceklerini söyledi. Açlık grevine katılan Fen Edebiyat Fakültesi 1’inci sınıf öğrencisi Emine Erdoğan, "Üniversite yönetimi tarafından 9 öğrenciye açılan soruşturmalar sonrası verilen uyarı, kınama ve uzaklaştırma cezaları geri çekilmelidir. Biz de sessimizi duyurmak ve haklı tepkimizi ortaya koymak amacıyla süresiz ve dönüşümsüz açlık grevi başlatıyoruz. Rektörlüğün bu keyfi soruşturmalarının keyfi hareketleri geri çekinceye kadar bir nevi bizi kabulleninceye kadar biz direnişimizi sürdüreceğiz" dedi.
 
’Açlık öldürmüyor, duyarsızlık öldürüyor’ yazılı pankart açan öğrenciler üzerlerine de ’Açlık grevindeyiz’ yazılı beyaz yelekler giydi.
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER