banner9

20 Köpeği Telef Ettiler

Bodrum’da, 20 köpek, içine tarım ilacı karıştırılmış tavuk etiyle zehirlenerek, telef edildi. Hayvanseverlerin şikayeti üzerine polis, köpekleri zehirleyen kişi veya kişilerin belirlenip, yakalanması için çalışma başlattı.

20 Köpeği Telef Ettiler
 
Yalıkavak Mahallesi’nde, bugün sabah saatlerinde 20 köpeğin leşi bulundu. Köpeklerin yedikleri tarım ilacı karıştırılmış tavuk etiyle zehirlendikleri belirlendi. Telef edilen köpeklerin arasında boynunda tasması takılı, sahiplilerin de olduğu belirten turizmci Deniz Anapa, "Daha önce benim de dört köpeğim kimliği belirsiz kişilerce zehirlenerek, katledildi. Bu mahallede sahipli, sahipsiz ayrımı yapılmadan can dostlarının öldürülmesi neredeyse gelenek haline geldi. Ne yazık ki bugüne kadar yapılan bunca şikayete rağmen köpek katillerinden biri bile bulunamadı. Yine de 6 arkadaşımız Yalıkavak Polis Merkezi’ne şikayetçi oldu" dedi.
 
Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu da turizm cenneti Bodrum’a bu tür vahşet haberlerinin yakışmadığını belirtip, "Yeter artık, köpek katliamları durdurulsun" diye konuştu.
 
Polis, şikayetler üzerine köpekleri zehirleyen kişilerin belirlenip, yakalanması için çalışma başlattı.
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2015, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER