banner51

2 Şehit 24 Yaralı

Bölücü terör örgütü PKK, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Karabulak Jandarma karakoluna 2 ton patlayıcı taşıyan traktörle intihar saldırısı düzenledi.

Saldırıda karakolda görevli 2 jandarma şehit düştü, 24 jandarma da yaralandı.
 
Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, çevrede büyük korku ve dehşete yol açan saldırı olayı bu gün saat 03.00'de meydana geldi. Doğubayazıt ilçesine 15 kilometre uzaklıkta, Iğdır karayolu kenarındaki Karabulak Köyünde konuşlanan Jandarma Karakol Komutanlığı binasına üzerinde 2 ton bomba yüklü traktörle intihar saldırısı düzenlendi. Korkunç saldırıda karakolda görevli 2 jandarma şehit oldu, 24 jandarma da yaralandı. Yaralananlar güvenlik kuvvetlerinin koruması altında ambulanslarla önce Doğubayazıt Devlet Hastanesine kaldırıldı. Durumu ağır olanlar askeri helikopterlerle Erzurum'a nakledildi. Erzurum'daki yaralılar Mareşal Çakmak Asker ve Bölge Eğitim, Araştırma Hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı.
 
Terör örgütünün eylem sırasında dikkat çekmemek için patlayıcı maddeleri traktöre yükleyerek patlattığı, aynı anda roket ve uzun namlulu silahlarla karakolu ateş altında tuttuğu belirtildi. Takviye kuvvetlerle sağlık ekiplerinin karakola ulaşmasını engellemek için karayoluna pusu kuran PKK'lılar, daha sonra gecenin karanlığından yararlanarak Ağrı Dağı'na doğru kaçtı. Karakola 100-200 metre uzaklıktaki köy evlerinde patlama sırasında hasar ve yaralanmalar olduğu bildirildi.
 
VALİLİK AÇIKLADI
 
Olayın ardından Ağrı Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada "2 Ağustos 2015 günü saat 03.00 sıralarında İlimiz Doğubayazıt İlçesine 15 kilometre mesafede bulunan, Iğdır yolu üzerindeki Karabulak Jandarma Karakoluna terör örgütü PKK mensupları tarafından 2 ton bomba yüklü traktörle yapılan intihar saldırısında 2 güvenlik görevlimiz şehit olmuş, 24 güvenlik görevlimiz de yaralanmıştır. Kamuoyuna duyurulur" denildi.
Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2015, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER