2 Sanığa Ömür Boyu Hapis İstemi

Kastamonu’da, birlikte alkol alırken, istedikleri tespihini vermeyen 37 yaşındaki Ali Çakır’ı boğarak öldürdükleri iddiasıyla 34 yaşındaki Hüseyin S. ve 24 yaşındaki Tarık K. hakkında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

2 Sanığa Ömür Boyu Hapis İstemi
 
Ballık Köyü’nde 4 Mart 2014’te meydana gelen olayda Ali Çakır, arkadaşları Hüseyin S., Tarık K., Mehmet K., Remzi A. ve Mehmet A. ile birlikte alkol aldı. Hüseyin S., Ali Çakır’dan çekmek için tespihini istedi. Ali Çakır, 50 liraya aldığı tespihi vermeyince tartışma çıktı. Kavgaya dönen olayda Hüseyin S. ve Tarık K., Ali Çakır’ı önce dövdü, sonra da boğarak öldürdü. Hüseyin S. ve Tarık K., Ali Çakır’ın cesedini ormanlık alana atıp kaçtı.
 
Ailesinin kayıp ilanı verdiği Ali Çakır’ın cesedi 11 gün sonra bulundu. Jandarmanın başlattığı soruşturmada gözaltına alınan şüphelilerden Hüseyin S. ve Tarık K. tutuklanırken, Mehmet K., Remzi A. ve Mehmet A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 
Cumhuriyet Savcısı, cinayetle ilgili iddianameyi tamamladı. Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan iddianamede Hüseyin S. ve Tarık K. için ’Kasten adam öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezası istendi. Tutuksuz sanıklar Remzi A., Mehmet A. ve Ahmet K. için ise ’Suçu bildirmeme’ suçundan 1’er yıl hapis talep edildi.
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER