banner9

2 Pkk'lı Adliyeye Sevk Edildi

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’nde, polisin gözaltına aldığı ve bombalı eylem hazırlığı içerisinde olduğu öne sürülen terör örgütü PKK üyesi 2 kişi adliyeye sevk edildi.

2 Pkk'lı Adliyeye Sevk Edildi
Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Mardin’in Nusaybin ilçesinde aldıkları talimatla bombalı saldırı yapmak üzere Viranşehir’e geldiği öne sürülen PKK’nın gençlik yapılanmasının Şanlıurfa sorumlusu olduğu öne sürülen O.Ç. ile bu kişiye kuryelik yapan M.S., geçen salı günü araçlarında yakalandı. Gözaltına alınan şüphelilerin yola attıkları hafıza kartlarını da bulun polis yaptığı incelemede; kentte Valilik ve Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere resmi kurumlara bombalı saldırılara yapılmasının istenildiğini belirledi.
 
Ele geçirilen hafıza kartında saldırılarda yüklü miktarda patlayıcı kullanılmasının ve PYD denetimindeki Kobani’den Nusaybin’e yüklü miktarda mühimmat aktarımı yapılması istendiği de ortaya çıktı. Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan 2 şüpheli, işlemlerinin tamamlanmasının ardından sabah saatlerinde Viranşehir’e götürülerek adliyeye çıkarıldı.
 
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER