2 Kardeşe Halaları Bakacak

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde ciplerinin uçuruma yuvarlanması sonucu  anne, baba ve kız kardeşlerini kaybeden, kendileri ise ağaç dallarına tutunarak kurtulmayı başarak 12 yaşındaki Mert ile 13 yaşındaki Hüdaican Karal, halaları Ayşe Karal ile yaşayacak.

2 Kardeşe Halaları Bakacak
Geçen 15 Kasım’da Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesi’ndeki 1965 rakımlı Babadağ’a çıkan Hüdai ve Gönül Karal çifti ile çocukları Azra, Mert ve Hüdaican Karal, ardından ciple dönüşe geçti. Hüdai Karal’ın kullandığı cip 600 metrelik uçuruma yuvarlanırken, açılan kapıdan fırlayarak uçurumun 20’nci metresindeki ağaç dallarına tutunan Mert ve Hüdaican Karal hayatta kaldı. Olay yerine gelen kurtarma ekipleri uçurumun 400’üncü metresinde Hüdai, Gönül ve Azra Karal’ın cenazelerine ulaştı. Mert ve Hüdaican Karal, 16 Kasım’da anne baba ve kızkardeşlerini Yenievler Mahallesi’ndeki Hallaç Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurladı. Gözyaşları yürek dağlayan kardeşler, görenleri üzüntüye boğdu.
 
HALALARIYLA YAŞAYACAKLAR
 
Kazanın ardından Mert ve Hüdaican Karal’ın yakınlarıyla görüşen Fethiye Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü yetkilileri, ailenin çocukların kendilerinde kalma talebini kabul etti. Mert ve Hüdaican Karal’ın bundan böyle Tuzla Mahallesi’nde oturan halaları Ayşe Karal ile birlikte kalacağı kaydedildi. Kardeşlerin, Vali Recai Güreli Ortaokulu’nda eğitimlerine devam edeceği de belirtildi.
 
’TAKİP EDECEĞİZ’
 
Çocukların aile ve eğitim hayatını yakından takip edeceklerini belirten Fethiye Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü İsa Eseoğlu, kardeşler için gerektiği durumlarda psikososyal ve maddi destek sağlayacaklarını söyledi. Çocukların halalarında kalacağını aktaran Eseoğlu, görevlendirilen uzmanların Mert ve Hüdaican ile belli aralıklarla görüşmeler yapacağını anlattı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER