2 Bin Polisle 'Huzur Operasyonu'

Bursa’da, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı 2 bin polis, bayram öncesi ve bayramın birinci günü ’Huzur Operasyonu’ gerçekleştirdi. Narkotik köpeği Alfa’nın da destek verdiği operasyonda yüklü miktarda uyuşturucu ve silah ele geçirildi. Farklı suçlardan aranan 36 şüpheli yakalandı.

2 Bin Polisle 'Huzur Operasyonu'
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, 2 bin polisin katıldığı dev huzur operasyonu gerçekleştirdi. Merkez Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım ilçelerinde gerçekleşen operasyona Terörle Mücadele, Narkotik, Kaçakçılık ve Organize Şubesi’ne bağlı ekipler  destek verdi. 
 
Polis ekipleri saat 18.00’de operasyona start verdi. Operasyonun başlamasıyla önceden tespit edilen mahalle, sokak ve iş yerlerine giren ekipler, bölgede kuş uçurtmadı. Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi’ne bağlı Narkotik Köpeği Alfa da kullanılarak bölgede bulunan ev, araç ve iş yerlerinde arama yapıldı.
 
UYUŞTURUCU VE SİLAH ELE GEÇTİ
Özellikle, merkez Yıldırım ilçesi Beyazıt Mahallesi ve Meydancık Mahallesi’nde yoğunlaşan ekipler 100 ekstasy hap, 35 gram esrar, 10 gram metamfetamin ele geçirdi. Öte yandan asayiş ekiplerinin yaptığı diğer uygulamlarda ise 10 tabanca, 1 av tüfeği, 132 mermi, 1 çalıntı motosiklet ele geçirildi.
 
Huzur Operasyonu, şehrin en işlek caddeleri ile en ücra köşelerine kadar devam etti. Toplamda 2 bin 500 kişiye GBT sorgusu yapılırken 300 otomobil sorgulandı. Ekipler yaptıkları sorgularda, farklı suçlardan haklarında yakalama kararı bulunan 36 şüpheliyi gözaltına alarak emniyete götürdü. 14 farlı noktada eş zamanlı gerçekleşen trafik uygulamalarında ise 11 sürücüye cezai işlem uygulanırken 1 ehliyetsiz sürücü yakalandı. Gazino, bar, disco ve taverna gibi alkollü gece mekanlarında arama ve kimlik kontrolü yapan ekipler, 18 yaşını doldurmamış müşteriyi içeriye alan, işletmede yaşı küçük kişi çalıştıran ve kapanış saatlerine uymayan bir çok işyerine para cezası uyguladı.
 
TARİHİ BÖLGEDE GÜVENLİK ÖNLEMİ ÜST DÜZEYDE
Geçen 27 Nisan’da Bursa Ulu Cami’de meydana gelen canlı bomba saldırısının ardından, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Tarihi han, çarşı, cami ve türbelerde de güvenlik önlemini üst seviyeye çıkarttı. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun olduğu bölgelerde görevlendirilen resmi ve sivil ekipler, hal ve hareketlerinden şüphelendikleri şahıslar üzerinde GBT sorgusu, üst ve çanta araması yaptı.
 
İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bu tür huzur operasyonlarının, Bursa’nın güven ve huzur ortamınının bozulmaması ve meydana genebilecek büyük suçların önlenebilmesi için devam edeceğini belirtti.
Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2016, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER