banner51

1919 Metrelik Türk Bayrağı İle Yürüdüler

Samsun’da 1919 Türk Bayrağı taşınarak ’Aynı bayrak altında’ yürüyüşü düzenlendi. Yürüyşe katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, darbe girişimi sırasında Türk milletinin tüm dünyanan demokrasi dersi verdiğini söyledi.

1919 Metrelik Türk Bayrağı İle Yürüdüler
 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’da AK Parti, CHP, MHP, Saadet ve BBP il başkanları ve teşkilatlarının katılımıyla düzenlenen yürüyüşte 1919 metrelik dev Türk bayrağı taşındı. Yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı ’Aynı bayrak altında’ adlı yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayıp, Lise, İstiklal Caddeleri, 19 Mayıs Bulvarı üzerinden geçerek yeniden Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi. Yürüyüş sonrası kurulan platformda konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 15 Temmuz’da Türk Milletinin dünyaya demokrasi dersi verdiğini belirterek, "Samsun’un siyasileri ve temsilcileri bir arada, hepsinden Allah razı olsun. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve siyasi parti liderlerinin hepinize selamı var. Bu cennet vatanda bir arada ve beraberce geleceğimize yürüyüşümüzden tek şüphemiz bile kalmayana kadar bu meydanlardan ayrılmayacağız. Cumhurbaşkanımız, ’Meydanları boşaltın’ dediği zaman, boşaltacağız. O saate kadar bir aradayız. Samsun bu tablosuyla Türkiye’nin örnek şehir olma özelliğini ve ilklerin şehri olma özelliğini ortaya koydu. TSK’nın o şanlı üniformasını giymiş FETÖ terör örgütü mensubu teröristler, milli iradeye, devlete ve millete karşı bir ayaklanmaya giriştiler" diyerek sözlerine şöyle devam etti:
 
"Samsun Jandarma ve emniyet teşkilatı hiç bir an tereddüt etmeden duruşlarını ortaya koydular. Bu akşam herkes bir tek amacımız 2023 Cumhuriyetimizin 100’ncü yılı. İnşallah muasır medeniyetler seviyesinin daha da üstüne taşıyarak bu yürüyüş devam edecek. Tüm dünyaya Türk Milleti bir demokrasi dersi verdi."
 
Bakan Kılıç’ın konuşmasından sonra tüm katılımcılar ve destek veren siyasi parti il başkanları hep beraber halkı selamladı. Yürüyüş ve program demokrasi nöbetinin başlamasıyla devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2016, 22:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER