19 Bin Civciv Yangında Telef Oldu

Düzce’nin Çakırlar Mahallesinde çiftlikte çıkan yangında 19 bin civciv telef olurken yangından bazı civcivler yaralı olarak kurtuldu.

 

Düzce’nin Çakırlar Mahallesinde Emin Toroman’a ait tavuk besi çiftliğinde sabah saatlerinde yangın çıktı. Çıkan yangında 19 bin civciv telef olurken yangından bazı civcivler yaralı olarak kurtuldu. Yangın ise bir vatandaş tarafından cep telefonu ile saniye saniye görüntülendi.Edinilen bilgilere göre Çakırlar Mahallesinde Emin Toroman’a ait tavuk besihanesinde sabah erken saatlerde yangın çıktı. Yangının gören vatandaşlar durumu hemen itfaiye ekiplerine haber verdi. Tavuk besihanesinin içerisinin strafor (köpük) kaplı olmasından dolayı yangın bir anda besihanenin her yanını sardı. İtfaiye ekiplerin gelinceye kadar ise vatandaşlar çeşme hortumu ile müdahale etmeye çelişti. Bu sarıda besihanenin yanında bulunan evde kalanlar ise vatandaşların bağırması ile aşağı indiler.  
 
Düzce Belediyesi İtfaiye ekiplerinin yoğun çabasın rağmen kümeste bulunan civcivler yanmaktan kurtulamadı. Yangında ise şanslı olan bazı civcivler yaralı olarak kendilerini kümesten dışarı çıktı. İtfaiyenin yoğun çabası sonucunda yangın kontrol altına alınıp söndürüldü. Büyük maddi hasarın meydana geldiği yangını gören vatandaşlar ise “Bir anda tutuştu ve yanmaya başladı. 5 dakikada her yeri alev sardı” dediler. Yangının çıkış nedeni henüz tespit edilmezken 20 günlük 19 ben civcivin telef olduğu bildirildi. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.
 
Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2013, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER