18 Saat Sonra Bulundu

Balıkesir’in Burhaniye İlçesi’nde kaybolan konuşma ve zihinsel engelli 21 yaşındaki Ergin Sak, 18 saat sonra jandarma tarafından evinden 15 kilometre uzaklıkta bulunup ailesine teslim edildi.

18 Saat Sonra Bulundu
 
Gömeç’te yaşayan konuşma ve zihinsel engelli Ergin Sak, dün saat 14.30 sırasında, Burhaniye İlçesi, Ağacık Mahallesi yakınlarındaki bir zeytinliğe geldi. Burada annesi İnciser ve babası Tuncer Sak’ın bir anlık dalgınlığından yararlanıp, yanlarından ayrılan Sak, ortadan kayboldu. Sak Çifti, tüm aramalarına rağmen oğullarını bulamayınca durumu jandarmaya bildirip, kayıp başvurusunda bulundu.
 
Jandarma, Balıkesir İl Afet ve Acil Durumu Yönetimi Müdürlüğü ve Balıkesir Ulusal Medikal Kurma Ekibi ve Burhaniye Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı görevlileri de katılımıyla oluşturulan ekip, bugün sabah kadar bölgede arama yaptı. Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı’nın ’Uzun’ isimli iz takip köpeğinin de katıldığı aramalarda sabaha kadar bir sonuç alınamadı. Aramalar sürerken jandarmaya, Sak’ın Ağacık Mahallesi’ne 15 kilometre uzaklıktaki Pelitköy Mahallesi sahili Kadana Mevkii’nde görüldüğü ihbarı geldi. Bunun üzerine aramalarını bu bölgede yoğunlaştıran jandarma, engelli genci 18 saat sonra zeytinlikler arasında dolaşırken buldu.
 
Ambulansla Burhaniye Devlet Hastanesi’ne getirilen Ergin Sak, buradaki sağlık muayenesinin ardından  ailesine teslim edildi.
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2014, 19:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER