17'lik Sevgilinin Aklına Uyunca!

17 yaşındaki sevgilisiyle kocasını öldüren kadına müebbet hapis cezası...

17'lik Sevgilinin Aklına Uyunca!

Kocaeliİ'nin Gölcük İlçesi'nde geçen yıl Aralık ayında 17 yaşındaki sevgilisi Y.K. ile birlikte 26 yaşındaki kocası İlker Ölmez'i bıçakla öldürdükten sonra cesedini çuvala koyup bir inşaatın deposuna atmaktan yargılanan 21 yaşındaki Serpil Ölmez, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Cinayeti birlikte işlediği Y.K ise olay tarihinde 18 yaşından küçük olduğu için 15 yıl hapis cezasına mahkum oldu.

Cinayet geçen yıl Aralık ayında Gölcük İlçesi'nin Dumlupınar Mahallesi Preveze Caddesi'nde evde işlendi. Sevgilisi Y.K. ile birlikte Serpil Ölmez, 1,5 yıl önce evlendiği ve İzmit'te özel bir hastanede çalışan İlker Ölmez'i evde bıçaklayarak öldürdü. Birkaç gün evde tuttukları cesedin bozulmaya başlaması üzerine zanlılar, onu bir çuvala koyup evlerinin arkasındaki bir inşaata ait kalasların bulunduğu depoya atıp birlikte Mardin'e gittiler.
 
Cesedin bulunmasının ardından harekete geçen ekiplerin Mardin'de yakaladığı Serpil Ölmez ve Y.K. tutuklanarak cezaevine konuldu. Kocaeli 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün sona eren yargılamada son savunması alınan Serpil Ölmez, psikolojik sorunlar yaşadığını, bu nedenlerle bu suçu işlediklerini söyleyerek daha önceki ifadelerini tekrarladı. Cinayeti birlikte işlemekle suçlanan Y.K. ise, Serpil Ölmez'in kendisini tuzağa düşürdüğünü, belirterek cinayeti onun telkinleriyle üstlendiğini anlattı.
 
Mahkeme heyeti Serpil Ölmez'i, aynı zamanda Y.K.'yı da azmettirici olarak kullandığı için ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırdı. Daha sonra cinayeti tasarlama koşulları bulunmadığından bu ceza müebbet hapis cezasına çevrildi. Y.K. da müebbet hapis cezasına çarptırılmasına rağmen, olay tarihinde yaşının 17 olması nedeniyle cezası 15 yıla indirildi.
 
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2012, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER