'17 Yıllık Acıyı Dindirin'

Balıkesir’den 8 Ekim 1996’da kalkan ve Ege Denizi üzerinde görev yaparken Yunan savaş uçaklarıyla girdiği it dalaşında düşürüldüğü ileri sürülen F-16’nın pilotu yüzbaşı Nail Erdoğan’ın, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümü son sınıf öğrencisi kızı Evrim, babasının naaşının, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün talimatına rağmen halen çıkarılmamasına, Facebook’ta yazdığı şiirle tepki gösterdi.

'17 Yıllık Acıyı Dindirin'

Babasının 17 yıldır Ege’nin 400 metre dibinde demir kafesten bir mezarlıkta bulunduğunu belirten Erdoğan, “Bunca yıldır annem Fatma Erdoğan ve 17 yaşındaki kardeşim Evrimsel Erdoğan’la hiç sesimizi çıkarmadık. Babam yaşamını yitirdiğinde kardeşim 3 aylık, ben 7 yaşındaydım. Babamın cenazesinin çıkarılıp teslim edileceği sözü dönemin en üst düzey yetkilileri tarafından söylenmiş, Cumhurbaşkanımız Gül’ün de geçen yıl bu yönde talimatları olduğu tarafımıza bildirilmişti. Bunca sene sabırla bekledik. Bu olay olduktan bir gün sonra, dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Ahmet Çörekçi bize gelip, ‘Her ne olursa olsun babanız ve uçağın enkazı çıkarılacak’ demişti. Biz bu konuyla ilgili kimseyi suçlamıyoruz, ama Türk Ordusu’nun bir subayının Ege Denizi’nin dibinde yatıyor olması acı değil mi? Belki 17 yıl önce ordumuzun ve o zamanın teknolojik gücü yoktu. Ancak şu anda ülkemiz çok güçlü ve her türlü teknolojik donanıma sahip. Uykularımıza giriyor. Bin 260 metre derinlikteki şehitlerimizi çıkardılar. Babam sadece 400 metre

Derinlikte Buradan Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanımız Orgeneral Necdet Özel’e sesleniyorum, yalvarıyorum, 17 yıllık acıyı dindirsinler. Babama dua edilebilecek bir mezar yapalım. Demir kafeste Ege’nin derinliklerinde yatan babamı bize teslim etsinler” dedi.

 

İşte o şiir

Babam

Ben bu adamın kızıyım!

Ömrümce gururla soyadını taşıyacağım adamın

Her bayram içim buruk

Yüreğim darmadağın!

Her 8 Ekim yıkım

Değil 17 sene, ömrüm bitse sana olan özlemim biter mi

Huzurlu uyu babam

Geride kalanlar mutlu, rahat

Diyorlar ki; zamanla geçermiş, unutulurmuş!

Geçmez efendim, geçmez

Etinin bir parçası eksikken, bütün olamazsın

En değerli varlığını bıraktıysan kayıplarda

Ve onu bulmak için harekete geçmiyorsa üst düzey insanlar

Çıkarıp vermiyorsa avuçlarına tek bir parçasını

Geçmez!

Ben son nefesime kadar adını yaşatmak için çabalayacağım

Herkes duysun, bilsin

Zaman boşlukları doldurmuyor

Bir duanızı esirgemeyin yeter

Nurlar içinde uyu canımın içi

Melekler yoldaşın olsun

 

Evrim Erdoğan, babasının hayatını konu alan “Babam” isimli kısa metrajlı filmin çekimini tamamlamak üzere olduğunu da sözlerine ekledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2013, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER