17 PTT Şubesi Soyan Zanlı Yakalandı

İstanbul’da 17 PTT şubesi ile 2 marketten yaklaşık 170 bin liralık soygun gerçekleştirdiği iddia edilen zanlı, yeni bir PTT soygunu yapmaya hazırlanırken suçüstü yakalandı. Zanlıyla birlikte, olaylarda kullandığı tabanca ve kar maskesi de ele geçirildi.

17 PTT Şubesi Soyan Zanlı Yakalandı
İstanbul polisi, birbiri ardına meydana gelen PTT şubesi gaspları üzerine soruşturma başlattı. 3 Mart-4 Aralık 2015 tarihleri arasında meydana gelen PTT soygunlarıyla ilgili güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen dedektifler şüphelinin kimliğini tespit etti. Polis, şüpheliyi yakalamak için PTT şubeleri önünde pusu kurdu.
 
SUÇÜSTÜ YAKALANDI
 
Sultangazi 50. Yıl Mahallesi’nde bulunan bir PTT şubesi önüne gelen şüpheli Kemal D. (36), Sultangazi Emniyet Müdürlüğü ile Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak operasyonuyla gözaltına alındı.
 
Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen Kemal D.’nin, tek başına kar maskesi ve silahla girdiği Avcılar, Bağcılar, Bakırköy, Eyüp, Bayrampaşa ve Zeytinburnu ilçelerindeki 17 PTT şubesi ile 2 markette silahlı gasp olaylarını gerçekleştirdiği tespit edildi. Kemal D.’nin bu soygunlar sırasında yaklaşık 170 bin lira aldığı öğrenildi.
 
Polis sorgusunun ardından Kemal D. adliyeye sevk edildi.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER