banner9

15 Kişi Serbest Bırakıldı

Şırnak’ta geçen Pazar günü, polis kontrol noktasına PKK’lı tervristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği ve polis memurları Şahin Altmış ile Soner Yıldırım’ın şehit olduğu 5 polisin de yaralandığı saldırıyla ilgili gözaltına alınan 15 kişi serbest bırakıldı. Saldırıyı gerçekleştiren ve düzenlenen operasyonla öldürülen 5 teröristten 3’ünün cenazesi bugün ailelerine teslim edildi.

15 Kişi Serbest Bırakıldı
 
Şırnak’ta bomba yüklü araçla PKK’lıların düzenlediği saldırının ardından güvenlik güçleri geniş çaplı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 13 kişi jandarmaki soruşturmaların ardından adliyeye sevk edilmeden serbest bırakıldı. Gözaltına alınan DBP İl Başkanı Osman Sidar ve Sait Sidar da, ifadelerinin ardından sevk edildikleri savcılık tarafından serbest bırakıldı.
 
Polis noktasına bomba yüklü araçla düzenledikleri ve 2 polis memurunun şehit olduğu 5 polisin de yaralandığı saldırının ardından düzenlenen operasyonda öldürülen 1’i kadın 5 PKK’lının cenazesi, kimlik tespiti ve otopsi yapılmak üzere iki gündür Şırnak Devlet Hastanesi’nde bekletiliyordu. Yapılan kimlik tespiti ve otopsiden sonra aileler, HDP Şırnak Milletvekilleri Leyla Birlik, Ferhat Encü ve HDP Siirt Milletvekili Hatice Seviptekin ile birlikte Devlet Hastanesi morgu önüne geldi. Sabah saatlerinden itibaren burada bekleyen ailelere cenazeler öğlen saatlerinde teslim edildi. PKK’lı Emrah Yılmaz’ın cenazesi Hakkari’ye, Ali Bozan’ın Siirt’e ve Haci Altürk ise defnedilmek üzere Şırnak’ın Uludere İlçesi’ne götürüldü.
 
İran doğumlu Fatma Amara ve Diyarbakırlı Nevzat Kanır’ın aileleri gelmediği için cenazeleri Şırnak Devlet Hastanesi’nde bekletiliyor.
Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2015, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER