14 Aralık Operasyonu'nda 1 Kişi Daha Serbest

14 Aralık Operasyonu kapsamında gözaltına alınan yazar Fahri Sarrafoğlu, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Böylece, operasyonun başlangıcından bu yana serbest kalanların sayısı 12’ye yükseldi. Diğer 18 kişi için 1 gün ek gözaltı süresi alındı.

14 Aralık Operasyonu'nda 1 Kişi Daha Serbest
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde savcıların ifade alma işlemi sürüyor. Son olarak, yazar Fahri Sarrafoğlu, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Aralarında Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile emniyet müdürleri Tufan Ergüder, Mutlu Ekizoğlu ve Ertan Erçıktı’nın da bulunduğu 18 kişinin sorgusu ise devam ediyor.
 
Alınan bilgiye göre, 16 polisten 9’unun ifadesi alındı. Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca ile diğer 7 polisin ifadesi ise yarın sabah saat 09.00’da itibaren alınacak. Bu nedenle, gözaltındaki tüm şüpheliler için 1 gün ek gözaltı süresi alındı. İfadeler, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’ndan 3 savcı tarafından alınıyor. Savcıların, halen gözaltında bulunan şüphelilerin mahkemeye sevki veya serbest bırakılma kararını bütün ifadeler tamamlandıktan sonra verecekleri öğrenildi.
 
EMNİYET ÖNÜNDEKİ EYLEM SÜRÜYOR
 
Bu arada, gözaltındaki kişilerin aileleri ve yakınlarının Vatan Caddesi’ndeki bekleyişleri devam ediyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasının karşısındaki caddede bekleyen grup, zaman zaman polisi eleştiren sloganlar atıyor. Kalabalığın, bu akşamki eylem sırasında, Beşiktaş taraftar grubu Çarşı’nın bugün başlayan davası için destek sloganları atması dikkat çekti.
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 22:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER