banner9

13 Bin 500 Lirasını Dolandırdılar

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde 55 yaşındaki kanser hastası Soner Çakıroğlu’nun 13 bin 500 lirası, kendislerini telefonda polis ve savcı olarak tanıtan kişilerce dolandırıldı.

13 Bin 500 Lirasını Dolandırdılar
Altınova Mahallesi’nde 10 yıldır ilik kanseri nedeniyle tedavi gören evli, iki çocuk babası Soner Çakıroğlu’nu , geçen 21 Aralık’ta cep telefonundan arayıp, kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan 2 kişi iddiaya göre, "Senin kimlik bilgilerinle bankadan 100 bin lira çekilmiş. Haberin var mı?" diye sordu. Bilgisi olmadığını söylemesi üzerine iki dolandırıcının bu defa, "Hesabında ne kadar para var?" diye sorduklarını belirten Çakıroğlu, "’Bankada param yok. Evde 13 bin 500 lira tedavim için gerekli olan param var’ dedim. Bunun üzerine, ’Sen o parayı vereceğimiz PTT Bank ATM’sinden vereceğimiz hesaba yatır. Biz sana ertesi gün geri yatırıp, seni içinde bulunduğun sıkıntından kurtaracağız. Ayrıca, bizim telefon numaralarımıza da toplam 10 liralık kontör yükle’ dediler. Dediklerini yaptım. Tekrar eve döndüğümdre eşim ve kızım Seda Çakıroğlu’na durumu anlatım. Onlar, her gün haberlerde bu tür dolandırıcılık olaylarını duyduklarını ve cep telefonlarına sık sık bu konuda uyarı mesajları geldiğini söylediğinde dolandırıldığımı anlayıp, jandarmaya şikayetçi oldum" dedi.
 
Çakıroğlu’nun şikayeti üzerine harekete geçen jandarma hesabı dondurmak için PTT Bank yetkilileri ile görüştü. Ancak, paranın yarısının Gaziantep, diğer yarısının ise Adana’dan dolandırıcılar tarafından çekildiği belirlendi. Jandarma, dolandırıcıların yakalanması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.
 
Olayın ilçede duyulmasının ardından İzmir’de kuyumculuk ve Altınova’da da inşaatlar yapan işadamı Erkan Say ile ilçede emlakçılık yapan Yavuz Taştan ve emekli memur Ali Öz, dolandırılan kanser hastası Çakıroğlu’na geçmiş olsun dileğinde bulunup, tedavisini yaptırabilmesi için gereken parayı tekrar toplaması için İş Bankası’nda hesap açtırıp, bağışta bulundu.
Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2015, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER