'12 Eylül, Kahpe Ve Kara Bir Günün Adıdır'

MHP Kayseri Milletvekili Süleyman Korkmaz, 12 Eylül 1980 askeri darbesinin, tarihin üzerine düşmüş kara bir leke olduğunu belirterek, ’’12 Eylül, kahpe ve kara bir günün adıdır’ dedi.

'12 Eylül, Kahpe Ve Kara Bir Günün Adıdır'
12 Eylül’ü unutmalarının mümkün oldağını belirten Korkmaz, ’’12 Eylül tarihin üzerine düşmüş kara bir lekedir. Aradan 35 yıl geçmesine rağmen acısını dün gibi yaşadığımız 12 Eylül’ü unutmamız ve unutturmamız mümkün değildir. 12 Eylül Türkiye’yi yönetmeye talip olan milliyetçi ülkücü gençlerin tırpanlandığı, haksız senaryolar ile yargılanıp hapislere atıldığı, işkence gördüğü, idam sehpaları ile sınandığı kara bir gündür. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ve yüzlerce dava arkadaşımızın yargılandığı bu kara günde, idam sehpalarını tekmeleye tekmeleye aşmış bir hareketin kutlu mensuplarını rahmet ve şükranla anıyorum’’ dedi. 
 
Korkmaz, şöyle devam etti:
 
’’12 Eylül askeri mahkemelerinde yargılanarak idam cezasına çarptırılan Mustafa Pehlivanoğlu, Ahmet Kerse, Ali Bülent Orkan, Cengiz Baktemur, Cevdet Karakaş, Fikri Arıkan, Halil Esendağ, İsmet Şahin, Selçuk Duracık başta olmak üzere şehadete ulaşmış 5 bin ülkücü şehidimizi, Taş Medreseler’de solan ülkü devlerimizi ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i hayırla ve duayla yad ediyorum. 12 Eylül darbesi olduğunda saklanacak delik arayanların bugün ülkücülük üzerinden nemalanmaya çalışmasını ise şiddetle kınıyorum. Bu yüzsüzler de 12 Eylül gibi tarihe kara bir leke olarak geçecektir. 12 Eylül ile hesaplaşacaklarını iddia edip siyasi yüzsüzlüklerini devam ettirenler de tarihin kara sayfalarında yerini alacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bu günü unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız.’’
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER