11 Gün Sonra Cesedi Bulundu

Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’nde, Kaz Dağları’nda kaldığı barakadan 11 gün önce ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan orman işçisi 39 yaşındaki Halil Cen, bugün 5 kilometre mesafedeki Kurudere Mevkisi’nde, dere yatağında ölü olarak bulundu.

11 Gün Sonra Cesedi Bulundu
Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü’nün Kaz Dağları’nın Evciler Köyü Mandayalağı Mevkisi’ndeki ağaç kesim işinde çalışan ve buradaki barakada kalan üç işçiden 54 yaşındaki Mustafa Taşkın ve 37 yaşındaki Ahmet Sezgin, geçen 23 Kasım günü meteorolojinin havaların birden soğuyacağı ve yoğun kar yağışı uyarısı üzerine, erzak almak için motosikletleriyle Evciler Köyü’ne gitti.
 
Alışverişin ardından dönen iki arkadaş kendileriyle birlikte kalan
 
diğer arkadaşları Halil Cen’i barakada göremeyince, peşlerinden köye gitmiş olabileceğini düşünüp önce aldırış etmedi. Ancak, ertesi gün de Cen’in ortalıkta görünmemesi ve kendisinden haber alınamaması üzerine, durum jandarmaya bildirildi. Bunun üzerine Bayramiç İlçe Jandarma Komutanlığı, Çanakkale Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) ve Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, orman işçisi Halil Cen’in bulunması için gün boyu bölgede arama kurtarma çalışması yaptı.
 
Gece aniden bastıran kar yağışına rağmen ekipler, 30 köylünün da desteğiyle çalışmalarını sürdürdü. Çalışmalarda jandarmanın özel eğitimli arama kurtarma köpeği de kullanıldı. Ancak Cen’e ulaşılamadı. Arama kurtarma çalışmalarının geniş bir alanda sürüldü. Ancak kar yağışı nedeniyle köylüler aramalara diğer günlerde katılamadı.
 
Havanın yumuşamasıyla birlikte iki gündür köylülerin de dahil olmasıyla aramalar yine yoğunlaştı.
 
Acı haber bugün öğlen saatlerinde geldi. Cen’in cesedi kaldığı barakaya yaklaşık 5 kilometre mesafedeki Kurudere Mevkisi’ndeki bir dere yatağında köylülerden Ahmet Öz tarafından bulundu. Jandarma ve savcı olay yerine giderken, incemelemerin sürdüğü bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER