103 Yaşındaki Hamit Dede, Yalnız Kaldı

Bursa’nın İznik İlçesi’nde, 103 yaşındaki Hamit Biçer, 80 yıllık hayat arkadaşı 100 yaşındaki eşi Emine Biçer’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

103 Yaşındaki Hamit Dede, Yalnız Kaldı
 
Bulgaristan’ın Burgaz ilinin Kiremitlik Köyü’nde 1912 yılında dünyaya gelen Hamit Biçer, 23 yaşına geldiğinde komşu köyden 20 yaşındaki Emine Biçer ile hayatını birleştirdi. Biçer çifti, savaş nedeniyle Türkiye’ye göç ederek, Bursa’nın İznik İlçesi’ne yerleşti. 55 yaşında bir çocukları ve 14 torunları olan Emine Biçer, 100 yaşında hayatını kaybetti. 
 
80 yıllık eşi 100 yaşındaki Emine Biçer’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan 103 yaşındaki Hamit Biçer, eşiyle birlikte 2 yıl önce kamera karşısına geçmiş ve hayat hikayesini anlatmıştı. Bulgaristan’da görücü usulü ile komşu Bayırköy’den Emine ile hayatını birleştirdiğini anlatan Hamit Biçer, "O günden beri hiç kavga etmedik. Çünkü kavga edecek kadar zengin değildik. Malımız mülkümüz zaten yoktu" demişti.
 
Her öğünde mutlaka yoğurt ve ayran içtiğini söyleyen Hamit Biçer, "Bana uzun yaşamın sırrını soruyorlar. Hiçbir zaman yemek ayırmadım. Soframızda ne varsa Emine ile paylaştık" demişti.
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER