100'ler Kulübünde Gözyaşı!

Sakarya’nın Akyazı İlçesi Taşburun Mahallesi’nde 105 yaşında vefat eden Hanife Furuncuoğlu’nun cenazesinde, kızkardeşi 103 yaşındaki Kezban Borazancıoğlu ile oğlu 90 yaşındaki Recep Furuncuoğlu gözyaşı döktü. 

100'ler Kulübünde Gözyaşı!
 
Akyazı’nın en yaşlı kişilerinden biri olan ve yıllar önce ailesiyle Trabzon’dan Sakarya’ya göç eden 1909 doğumlu olduğu belirtilen Hanife Furuncuoğlu vefat etti. Uzun yaşamasıyla gazete ve TV’lere haber birçok kez haber olan Hanife Furuncuoğlu’nun cenazesinde kız kardeşi Kezban Borazancıoğlu ile oğlu Recep Furuncuoğlu’nun ağlamaları dikkat çekti.
 
Babası, Osmanlı döneminde savaşa katılıp dönmeyince, annesi tarafından 4 yaşındayken diğer kardeşleriyle birlikte önce Düzce’ye, ardından Akyazı’ya getirilen ve burada yaşamını sürdüren Hanife Furuncuoğlu’nun, Taşburun Köyü’nde Rasim Furuncuoğlu ile yaptığı evlilikten 3 erkek ve 6 kız çocuğu dünyaya getirdiği, halen 51 torunu bulunduğu bildirildi. Hanife Furuncuoğlu’nun sağlığında, savaştan dönmeyen  babası Mustafa Sakallıoğlu’nun mezarını bulmayı çok istediği, ancak çocukları ve torunlarının arşiv kayıtlarını araştırmalarına rağmen bu konuda bir kayda rastlayamadıkları belirtildi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2014, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER