1000 Geçici İşçi Alınacak

Zonguldak'ta, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile ağaçlandırma çalışmalarında 6 ay süreyle çalıştırılmak üzere 1000 işçi alınacak.

1000 Geçici İşçi Alınacak
Söz konusu protokol, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Gönül Demirsu ile Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel arasında imzalandı. Çalışma ve İş Kurumu’nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Demirsu, yarın başlayacak başvuruların 10 gün süreceğini, ardından kura ve mülakat ile işçi alımının yapılacağını söyledi. İstihdam edilen işçilerin Nisan’da iş başı yapacağını kaydeden Demirsu, "İşçilerin maaşları kurumumuz tarafından ödenecek. Amacımız geçici gelir desteği sağlamak. Uzun süre işsiz kalan işçilerimiz, engellilerimiz ve kadınlarımızın iş hayatına katılmasını sağlamak amacıyla bu programlar düzenleniyor" dedi.
 
Orman Bölge Müdürü Beşel ise "Zonguldak genelinde 350’si fidanlık müdürlükleri, 200’ü merkez ilçe, 200’ü Ereğli ve Alaplı İlçeleri, 100’ü Dirgine, 150’si Devrek’te olmak üzere toplam 1000 işçimizi istihdam edeceğiz. İşçiler ağırlıklı olarak ağaçlandırma çalışmalarında görev yapacak. Genç ormanların bakımları gibi iş kollarında da çalışacaklar" dedi.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER