100 Tonluk Kaya Karayoluna Düştü

Mersin’in Silifke İlçesi’nde heyelan nedeniyle dağdan kopan yaklaşık 100 ton ağırlığındaki kaya, Silifke-Mut Karayolu’na düştü. O anda karayolunda araç bulunmaması olası faciayı önledi.

100 Tonluk Kaya Karayoluna Düştü
Heyelan, Karaman, Konya, Ankara gibi büyük şehirlere giden yolcu otobüslerince sık kullanılan Silifke-Mut Karayolu’nda meydana geldi. Heyelanla birlikte yaklaşık 100 ton olduğu tahmin edilen kaya dağdan kopup yolun ortasına düştü. İhbar üzerine kayanın düştüğü yere gelen jandarma ve trafik ekipleri güvenlik önlemi aldı. Ardından da trafiği kapatan kayanın kaldırılması için karayolları ekipleri çalışma başlattı. Ekiplerin yaklaşık 2 saatlik bir çalışmanın sonunda dev kayayı kaldırmasıyla karayolu trafiğe açıldı.
 
FACİADAN DÖNÜLDÜ
 
Yolda bekleyen sürücülerden Mustafa Göktaş, Silifke-Mut Karayolu’nu sık kullandığını, bölgede daha önce yol genişletme çalışması yapıldığını ve dağdan kaya kopabileceği endişesi yaşadıklarını söyledi. Göktaş, "Dağdan kopup yolun ortasına düşen dev kaya korkuttu. Çünkü burayı özellikle yolcu otobüsleri sürekli kullanıyor. Kayanın düştüğü anda herhangi bir aracın olmaması büyük bir facianın da yaşanmasını önledi" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2014, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER