100 Noktaya Beslenme Kabı

Manisa’nın Şehzadeler İlçesi’nde Belediye tarafından, sokak hayvanlarının karınlarını doyurabilmesi için farklı noktalara 100 beslenme kabı yerleştirildi.

100 Noktaya Beslenme Kabı
Şehzadeler Belediyesi, sokak hayvanlarının zorlu kış koşullarında aç kalmaması için  harekete geçti. Hayvanlar için hazırlanan su ve yem kapları kentin çeşitli alanlarına yerleştirilmeye başlandı. İlk uygulama Şehzadeler Belediye Başkanı AK Partili Ömer Faruk Çelik’in de katılımıyla Arda Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Hayvanları Koruma Derneği Manisa Şube Başkanı Reyhan Elbirliler ve yönetim kurulu üyeleri de beslenme odaklarının yerleştirilmesinde hazır bulundu.
 
VATANDAŞLARDAN DESTEK İSTEDİ
 
Hayvanlar için başlattıkları uygulamaya vatandaşlardan destek beklediklerini belirten Başkan Çelik şöyle dedi:
 
"Yeni bir belediyeyiz ama her alanda var olma mücadelesi veriyoruz. Sokakta yaşayan hayvanlar bizim için son derece önemli. Özellikle kış şartlarında bakıma ve yemeğe daha çok ihtiyaçları var. Parklara mama kapları yerleştiriyoruz. Gerek belediyemizin gerekse de hayvanseverlerimizin destekleriyle sokak hayvanlarımız aç kalmasın istiyoruz." 
 
’BU GÖREVLER VİCDAN GÖREVİDİR’
 
Şehzadeler Belediyesi’ne teşekkür eden Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Reyhan Elbirliler de, "Öyle görevler vardır ki sadece yasalar gerektirdiği için yapılmaz. Bu görevler vicdan görevidir. Şehzadeler Belediyesi’nin sokak hayvanları için yaptığı bu çalışmayı ilk adım olarak görüyoruz. İnşallah tedavi bakım merkezini de kuracaklarına inanıyoruz" diye konuştu.
 
Açıklamaların ardından Belediye Başkanı Çelik ile Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Elbirliler birlikte sokak hayvanları için özel yapılan toplam 100 mama kabı belirlenen yerlere yerleştirildi.
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER