'10 Üzerinden En Fazla 7'

Edirne'de açıklamalarıyla ve uygulamalarıyla gündem yaratan Vali Dursun Ali Şahin, kendisine her ay 10 üzerinden bir not vererek özeleştiri yaptığını ifade ederek, "Ben her ay kendime not veriyorum. Şu ana kadar da 7’yi geçemedim. Bazı aylar 5, bazı aylar 4 olarak kendime not verdim" dedi.

'10 Üzerinden En Fazla 7'
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, valilik toplantı salonunda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kentte 1-7 Ekim tarihleri arasında film festivali düzenleyeceklerini anlatan Vali Şahin, 2.5 milyon liraya mal olacak festivalin kentin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi. Edirne’nin tarihi özellikleriyle dikkat çektiğini ifade eden Vali Şahin, Selimiye Camii’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine girmesinin büyük kazanım olduğuna işaret etti.
 
’GÖZÜ ÇEKİK İNSANLAR’
 
Edirne’yi uzak doğu ülkelerinden ziyarete gelenler yabancı turistlerden, "Gözü çekik insanlar" olarak bahseden Şahin, "Edirne gene eski hüviyetini arttırarak devam ettirdi. Selimiye Camii’nin UNESCO kapsamına alınması işi değiştirdi. Farkındaysanız gözü çekik insanların da ziyaret ettiğini gördükçe biz bunun UNESCO kapsamına alınmasının bir sonucu olarak görüyoruz. Kırkpınar şimdi ulusal bazda devam ediyor. Seneye uluslararası devam edecek. Kırkpınar’ı cumhurbaşkanlarının, başkanların davet edildiği bir güreş vizyonuna kavuşturmak lazım" dedi.
 
KIRKPINAR BALKANLARA AÇILIYOR
 
Geçen Temmuz ayında 654’ncüsü düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni Balkan ülkelerine açarak uluslar arası hale getirileceğini anlatan Vali Dursun Ali Şahin, "Biz hep böyle Dursun Ali Şahin de dahil, önceki sene ne yapılmış, bunu sürdürdük. Hiç yeni bir şey katmak istemedik. Ama katılması lazım. Ben her zaman ifade ediyorum, bugünümüz dünden iyi olacak, yarın ise bugünden ileri olacak. Kırkpınar inşallah değişik ülkelerin özellikle doğu Avrupa olarak nitelendirilen Balkan ülkelerinin Cumhurbaşkanlarını, başbakanlarını, sporla ilgili bakanlıklarını bu güreşe davet etmek lazım. Güreşçilerini bu güreşlere katmak gerekiyor. Bu büyük bir eksikliktir. Bu eksikliği Dursun Ali Şahin de devam ettirdi. Oda da iyi bir not almadı onu da söyleyeyim" diye konuştu.
 
10 ÜZERİNDEN 7
 
Edirne’ye vali olarak atandığı geçen yıl Mayıs ayından bu yana açıklamaları ve uygulamalarıyla gündem yaratan Dursun Ali Şahin, her ay kendisine düzenli olarak 10 üzerinden not verdiğini söyledi. Gerçekleştirdiği projeler üzerinden özeleştiri yaptığını anlatan Vali Şahin şöyle konuştu:
 
"Ben her ay kendime not veriyorum. Şu ana kadar da 7’yi geçemedim. Bazı aylar 5, bazı aylar 4 olarak kendime not verdim. Her ay not defterim vardır. Neyi gerçekleştirdim, neyi gerçekleştiremedim. Aslında sadece benim değil herkesin yapması lazım. Kendisine not vermesi, kendisini yargılaması en güzel olan bir şeydir. Kişinin kendisini yargılaması kadar güzel bir şey yoktur. Hatalarıyla, kusurlarıyla, her insanın hatası kusurları vardır. Eksik olan tarafı tamamlamak lazım. Bu sosyoloji de de psikoloji de de aynıdır, bilimde de aynıdır."
 
VALİ ŞAHİN, BUNLARLA GÜNDEM OLDU
 
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, görev yaptığı yaklaşık 15 ayda içinde özellikle Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilerek Musevi cemaatinin ibadetine açılan sinagogla ilgili açıklamasıyla tepki almıştı. Geçen yıl Kasım ayında İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’ya postallarıyla girmesine tepki olarak, "İçimde büyük bir kinle söylüyorum bunu. Biz de onların mezarlıkların etrafını temizliyor, projelerini kurula gönderiyoruz. Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’ndan tescilini bekliyoruz. Bizim yaklaşımımız nerede, onların yaklaşımı nerede?" ifadelerini kullanmış, gelen tepkiler üzerine de özür dilemişti.
 
Vali Dursun Ali Şahin, kentte tuz ve şeker kullanımını kısıtlamış, sokaklarda başı boş gezen atlar için 5 bin lira maaşlı bakıcı tutmuş, geçen Şubat ayında da kent genelindeki okullarda süt dağıtımına katılarak kampanyanın sloganı ’Sağlık için süt için’ cümlesini tebeşirle kara tahtaya Osmanlıca yazmıştı.
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER