1 Yıl Önceki Futbol Kavgası Kanlı Bitti

Adana’da 19 yaşındaki Ozan Sefil, bir yıl önce futbol oynarken tartıştığı arkadaşı 17 yaşındaki Tugay Tuğlucan’ı bıçaklayarak öldürdü.

1 Yıl Önceki Futbol Kavgası Kanlı Bitti
 
Olay, merkez Sarıçam İlçesi’nin Suluca Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, bir yıl önce futbol oynarken tartıştıkları için aralarında husumet oluşan Tugay Tuğlucan ile Ozan Sefil, mahalle meydanında karşılaştı. Uyuşturucu madde kullandığı ileri sürülen Ozan Sefil ile Tuğlucan aynı gerekçe ile tekrar tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine cebinde taşıdığı bıçağı çıkartan Tugay Tuğlucan, Ozan Sefil’e saldırdı. Kavga eden gençlerin ortak arkadaşı 19 yaşındaki Enver Pelit de tarafları ayırmak için araya girdi. Bu sırada Tuğlucan’ın elindeki bıçak Pelit’in bacağına saplandı.
 
Enver Pelit, kanlar içinde yere düşerken, Tugay Tuğlucan’ın elindeki bıçağı alan Ozan Sefil, arkadaşını göğsünden yaraladı. Ağır yaralanan Tuğlucan ile Pelit, ambulanslarla Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kalbine bıçak isabet eden Tugay Tuğlucan, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Olaydan sonra tedavisi tamamlanan Enver Pelit ile Ozan Sefil gözaltına alındı. Ozan Sefil, Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunda bıçağın Tuğlucan’a ait olduğunu söyleyerek, "Enver’e saldırdı. Enver bacağından yaralanınca bıçağı alıp Tugay’a sapladı. Ben olaya karışmadım" dedi. Kavgayı Ozan Sefil’in başlattığını ileri süren Enver Pelit ise ifadesinde, "Aralarında daha önceden anlaşmazlık vardı. Sürekli köyde birbirleri ile kavga ederlerdi. Olay sırasında da yolda karşılaştık. Tugay bıçak çekti, ben engel olmak istedim, bıçak bana saplandı. Bu sırada Ozan da Tugay’ın elinden bıçağı alıp ona saldırdı. Tugay göğsünden yaralandı" diye konuştu.
 
Ozan Sefil ile Enver Pelit, Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER