1 Kişinin Öldüğü Kazada Sürücüye Tahliye

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, 1 kişinin öldüğü kazada tutuklu yargılanan kamyonet sürücüsü 25 yaşındaki Kurtuluş Demirci, tahliye edildi.

1 Kişinin Öldüğü Kazada Sürücüye Tahliye
Geçen 7 Ocak’ta meydana gelen kazada Kurtuluş Demirci yönetimindeki 67 TU 204 plakalı kamyonet, iddiaya göre sürücüsünün şerit ihlali yapması sonucu karşıdan gelen 28 yaşındaki Yusuf Usame Kulaksız’ın kullandığı 67 TN 029 plakalı kamyonet ile çarpıştı. Sürücüler Demirci ve Kulaksız yaralanırken, Kulaksız’ın aracında bulunan 57 yaşındaki Rıza Odabaş öldü.
 
’EHLİYETİM YOK, ARAÇ KULANMAYI BİLİYORUM’
 
Tedavisinden sonra tutuklanan ve sürücü belgesi bulunmadığı ortaya çıkan Kurtuluş Demirci, ’taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olmak’ suçundan Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada ilk kez hakim karşısına çıktı. 7 yıldır İstanbul’da çalıştığını ve kazadan 2 hafta önce düğün yapmak için Ereğli’ye geldiğini belirten Demirci, şöyle konuştu:
 
"Ehliyetim yok, ancak araç kullanmasını biliyorum. Kaza günü Ereğli’den iş almıştım. ’Geç olur’ diye arabayı köyün girişine park ettim. Akşam eve dönüşte Organize Sanayi Bölgesi olduğu için hızım azdı ve sinyal vermiştim. Hava kararmıştı ve yağmurluydu. Çarpışma meydana geldi. Sonra gözümü hastanede açtım. Benim dikkatsizliğimden kaynaklanmış olabilir."
 
Mahkeme heyeti, sanığın soruşturma aşamasında ve mahkemede verdiği ifadenin benzer olması, delillerin toplanması, suç niteliğinin değişmemesi ve tutuklu kaldığı süreyi gözeterek tahliye kararı verdi. Duruşma, tanıkların dinlenmesi için ertelendi.
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2016, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER