Xbox One Yine Ertelendi

Microsoft'un yeni nesil oyun konsolu Xbox One ülkemiz de dahil olmak üzere pek çok yeni bölgede daha satışa sunuldu. Çinli oyunseverler ise yeni bir ertelemeyle daha karşı karşıya!

Xbox One Yine Ertelendi
Microsoft'un yeni konsolu Xbox One bir başka ülkede daha ertelendi. Geçtiğimiz yıl ABD ve belli Avrupa ülkelerinde satışa çıkan konsol, Türkiye'nin de içerisinde bulunduğu 20'yi aşkın noktada ise bu ay başında satışa sunuldu. PlayStation 4 ile olan savaşı kıran kırana devam eden Xbox One, kendisi için oldukça değerli bir pazar olan Çin'de 23 Eylül Salı günü son kullanıcısı ile buluşacaktı. Ancak Microsoft'tan gelen açıklamaya göre büyük çıkış ertelendi!
 
Amerikalı Microsoft yaptığı açıklamada, Xbox One'ın Çin'de büyük başarı yakalayacağına inandıklarını söylerken, satışın çok yakında start alacağını belirtti. Şirkete göre ertelemenin tek bir gerekçesi var: "En iyi deneyimi sunmak için biraz daha zamana ihtiyaç duyuluyor".
 
Xbox One'ın Çin'deki kesin çıkış tarihi belli olmasa da, ülke genelindeki satışların bu yıl bitmeden mutlaka başlayacağı söyleniyor. Konsolun fiyatı ise yaklaşık olarak 600 dolar seviyesinde seyredecek! Çin pazarında Microsoft'un karşısına çıkacak olan diğer isim de beklendiği gibi Sony olacak.
 
Kaynak. Shiftdelete
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER