banner51

WP7.8 2013'ün Başlarında Sunulacak

Microsoft, Windows 7.8 işletim sisteminin beklendiği gibi 2012 sonunda değil ancak 2013 yılının başında piyasaya sunulacağını açıkladı.

WP7.8 2013'ün Başlarında Sunulacak

 

Microsoft, Windows kullanıcılarını hayalkırıklığına uğratan bir açıklama yaparak, Windows Phone 7.8 işletim sisteminin 2013’ün ilk aylarında sunulacağını duyurdu. Brkaç gün önce teknoloji sitelerine düşen haberlerde, mobil cihazlar için kullanılan işletim sisteminin 28 Kasım’da sunulacağı öne sürülmüştü.
 
Microsoft ise blog sayfasından yaptığı açıklamada, Windows Phone 7.8 işletim sisteminin birkaç ay gecikeceğini belirtirken, WP7.8’in yeni cihazlarla birlikte sunulabileceğini ifade etti.
 
Yapılan açıklamada, WP7.8 ile gelecek yeniliklerden de bahsedildi. Bunlar arasında, yeni işletim sisteminin ‘boyutu ayarlanabilir Canlı Döşemeler’ sunacağı, temaların ve şu an sayısı 20 olan renklerin iki katına çıkacağı belirtildi.
 
Ayrıca, Bing benzeri ekran kilidi ve cihazların kaybolması , karışması olasılığına karşılık PIN/şifre oluşturma seçeneği geleceği ifade edildi. Bu imkan kaybolan cihazlardaki bilgilerin korunmasını da sağlayacak.
 
WP7.8 güncellemesinin piyasaya sunulduğu anda tüm Windows kullanıcıları için geçerli olması beklenmiyor. Microsoft, güncellemenin tüm Windows mobil cihazlarında 2013’ün başlarında mümkün olabilmesi için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirtti.
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2012, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER