banner51

Reader Tarih Oluyor

Google, RSS haber takip etme sistemi Reader’ı kapatacağını duyurdu. 2005 yılında hayata geçen Google Reader, fazla ilgi görmediği gibi uzun bir süredir de güncellenmiyordu. Google Reader kullanıcılarının, hizmetin sona ereceği 1 Temmuz 2013 tarihine kadar RSS listelerini yedeklemeleri gerekiyor.

Reader Tarih Oluyor

 

Google, RSS üzerinden internet sayfalarını takip etmeyi sağlayan Reader hizmetinin fişini çekme kararı aldı. Reader hizmetinde en son güncellemeyi Google + entegrasyonuyla yapan Google, RSS hizmetinin kendi paylaşım içeriğini ortadan kaldırmış, geleneksel kullanıcıları bu durumdan rahatsız olmuştu.
 
Google Voice ve Snapseed’in yanı sıra bazı uygulama programlama arayüzlerini (API) de sonlandıracak olan Google, ‘Reader’ın eskisi kadar ilgi görmediğini, şirket olan enerjilerini daha az sayıda hizmete ayıracaklarını’ belirtti.
 
 
VentureBeat sitesi, eskisi kadar ilgi görmese de popüler bir RSS hizmeti olan Reader’ın kapatılmasının, RSS protokolünün geleceğini de tehlikeye atabileceğini belirtti. Site, haber makalelerini düzenlemek için Google Reader kullanan üçüncü parti mobil uygulamaların da kendilerine bir alternatif bulmak zorunda kalacaklarına dikkat çekti.
 
 
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2013, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER