'Rahat Rahat Aldatsınlar' Diye İcat Edilmiş Mobil Uygulamalar

Çöpçatanlık uygulamaları dışında sevgilisini aldatmaya meyilli kişiler için de geliştirilen bazı mobil uygulamalar var. İşte, senin için değil de ‘bir arkadaşın’a tavsiye edebileceğini düşündüğümüz o uygulamalar…

'Rahat Rahat Aldatsınlar' Diye İcat Edilmiş Mobil Uygulamalar

'Eskiden aldatıldığını anlamak çok zormuş, artık teknoloji var. Telefonunu kurcalarım. Konum isterim, en olmadı görüntülü ararım' diye düşünüyorsan haklı olduğun kadar gözden kaçırdığın bir hususu hatırlatmakta fayda var.  O çok güvendiğin teknoloji seni aldatan sevgilinin de işine yarıyor olabilir.
Bir süredir piyasada olan bazı akıllı telefon uygulamaları sayesinde aldatanların işi artık çok daha kolay. Telefonunda mesaj ya da fotoğraf gizlemek neredeyse çocuk oyuncağı… Mesela sevgilinden şüpheleniyorsun, tam da fırsatını bulmuşken telefonu kurcalamaya başladın. İşe ilk olarak nereden başlarsın? Mesajlar mı fotoğraflar mı? Maalesef yanlış cevap... Doğrusu 'hesap makinesi' olacaktı. 

HESAP MAKİNESİ GİBİ

Private Photo ile hesap makinesi gibi görünen uygulamanın altında gizli fotoğraflar saklanabiliyor. Ancak fotoğraflara ulaşmadan önce sinsi sevgilinin koyduğu şifreyi de doğru tahmin etmen gerekiyor.

SMS GİZLİYOR

Bir diğer uygulamanın çıkış hikayesi tamamen farklı. İş dünyası için geliştirilen Tiger Text, aldatanların iki işine birden yarıyor. Uygulama hem mesajlarını gizleyebiliyor hem de istenmeyen bir kişiden uygunsuz zamanda gelen aramalara karşı koruma sağlıyor. Karşıdaki kişi 'aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor' mesajını dinerken, sevgiliniz sizinle hiçbir şey yokmuş gibi gayet güzel vakit geçiriyor.

SALLA SİLİNSİN

Sadece android telefonlarda kullanılabilen başka bir uygulama yüzünden sevgilini, tam da mesajlaşırken yakalamışken elinden kaçırabilirsin. Zira Fox Private Message adlı uygulamayı kullanan kişi telefonu salladığı anda tüm mesajları silebiliyor.

ŞÜPHELİYİ ELE VERİYOR

Ve son olarak, 'Nasıl olsa banyoda, dur şunun telefonunu karıştırayım' diyorsan ava giderken avlanabilirsin, aman dikkat. Oldukça popüler olan Nosy Trap isimli uygulama telefonda yüklüyse, sen mesajları karıştırayım derken ön kamera da o esnada senin fotoğrafını çekiyor olabilir.


 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER