PlayStation 5'in güç alacağı işlemci belli oldu!

Sony'nin oyuncular tarafından sabırsızlıkla beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 5'in güç alacağı işlemci AMD'den geliyor.

PlayStation 5'in güç alacağı işlemci belli oldu!

Şirkete yakın kaynaklara göre Sony, oyun konsolunun yeni serisi olacak PlayStation 5'te AMD Ryzen işlemcilerden yararlanacak.

Yapılan bu hamlenin taktiksel açıdan sebepleri olduğu düşünülmekte. Sony'nin CPU gücünü, FPS düşüşü yaşamadan kullanıcıya 4K/60 FPS deneyimini sunmak için artırma gereği duyduğu tahmin ediliyor.

Sony'nin sekiz çekirdekli bir Ryzen işlemci kullanması halinde konsol fiyatını 500 dolar seviyesine çekmesi de söz konusu.

PLAYSTATİON 5 NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

Şirkete yakın kaynaklara göre Sony’nin yeni oyun konsolu 2020 yılında piyasaya sürülecek ve fiyatı ise 500 dolar olacak.

PS5'in tam bir oyun canavarı olması bekleniyor. Yeni oyun konsolunun Ryzen 8 Core işlemcisiyle geleceğini belirten RuthenicCookie, PS5’in etiket fiyatının ise 500 dolardan başlayacağını da vurguluyor.

Konsolun özellikleri arasında ise elbette en merak edilen kısıım TFLOPS değeri. PS5 yine analistlerin çıkarımlarına göre 10 TFLOPS‘tan daha yüksek bir değere sahip olacak. Xbox Scorpio‘nun 6 TFLOPS, PS4 Pro‘nun 4.2 TFLOPS olduğu düşünülünce bu gerçekten de çok ciddi bir fark.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER