National Geographic Türkiye iPad'de

National Geographic Türkiye, Türkiye’de mobil alanda bir ilke imza atarak alanındaki ilk hareketli dergiyi iPad’le sunuyor. Tablet kullanıcılarına benzeri olmayan bir dergi okuma tecrübesi sunacak olan uygulama, orijinal dergide yer alan içeriğin çok daha fazlasını interaktif ortamda canlandırıyor.

National Geographic Türkiye iPad'de

 

En hızlı koşucu çitanın nasıl koştuğunu görmek mi istiyorsunuz? İlk kez gerçekleşen ağır çekimle, eklemlerinden kaslarına, omurgasından bakışlarına her saniyesini hipnotize olarak izleyeceksiniz, yetmeyecek tekrar tekrar bakacaksınız...
 
Penguenlerin denizdeki düşmanlarından hangi taktikle kaçıp buzullar üzerine çıktıklarını mı merak ediyorsunuz? İnanılmaz buzul sıçrayışının en çarpıcı görüntüleri eşliğinde bu usta işi taktiğin animasyonunı izleyebileceksiniz.
 
Uçan fotoğrafçı, kamerasını alıp dünya çölleri üzerinde tam 15 yıl dolaşsaydı nasıl görüntüler ortaya çıkardı Sadece videodan izlemeyecek, kendisinden dinleyeceksiniz.
 
Castro’nun ülkesi Küba’da yaşanan değişimi bir yandan okurken; diğer yandan Kübalı bir göçmen olan National Geographic kartografı Juan Valdez’den dinlemek, onun kişisel hikayesinden Küba’nın bugününe gelmek  nasıl bir deneyim olur, yaşamak istemez misiniz?
 
İnteraktif haritada Küba’da çıkarılan madenleri, ticaret altyapısını inceleyebilirsiniz. Kronoloji çubuğundan, belli tarihleri seçerek sadece o yıllara ait kısmı Valdez’in ağzından dinleyebilirsiniz.
 
Bir çitanın 3.5 saniyelik koşusuna ait yavaş çekim videoyu izleyebilir, bu nadir hayvanın anatomisini anlatan animasyonda iç organlarını ve kemik yapısını görebilirsiniz.
 
Penguenlerin nasıl suya daldıklarını ve sudan çıktıklarını izleyebilir, videoyu ileri geri sararak istediğiniz yerde durdurabilirsiniz. Dahası, penguenlere yüzme özelliklerini kazandıran tüylerini en detaylı şekilde inceleyebilir, üç boyutlu fotoğraflarını hareketlendirerek farklı açılardan görebilirsiniz.
 
Kısaca, en detaylı, renkli animasyonlar, video ve grafiklerle çok daha fazlası artık National Geographic Türkiye iPad edisyonunda
 
‘Sizin kareniz’ bölümünde, fotoğraflarınızı mobil platformda sunma şansı yakalayacaksınız. Geri bildirim yaparak, National Geographic Türkiye’nin iPad uygulaması hakkında görüşlerinizi bildirecek ve uygulamanın daha da gelişmesi için katkıda bulunabileceksiniz. 
 
National Geographic Türkiye, dergi yayıncılığına yeni bir soluk getiriyor. Önümüzdeki yıl 125’inci doğum gününü kutlamaya hazırlanan efsane derginin zengin interaktif içeriğine artık iPad’lerden Türkçe olarak erişmek mümkün. Geographic Türkiye’nin iPad edisyonu interaktif animasyonları, iPad’e özel olarak üretilen belgeselleri, profesyonel seslendirmeciler tarafından gerçekleştirilen seslendirmeleri ve olağanüstü fotoğraflarıyla benzersiz.
 
NG Türkiye’yi iPad’den takip edenler basılı derginin tüm içeriğinden fazlasına, dijital yayına özel içeriğe ulaşma fırsatı yakalıyor. Kısaca, National Geographic’in yurt dışındaki sayılarında yer alan ancak Türkiye baskısında bulunmayan içerikler de tablet uygulamasıyla Türk okuyuculara sunuluyor.
 
National Geographic Türkiye’nin dijital uygulaması, tek sayı satın almanın yanı sıra bir yıllık abonelik seçeneği de sunuyor.
 
Derginin iPad edisyonuna erişmek için App Store’da National Geographic Türkiye yazıp aratmak yeterli. Ücretsiz uygulama indirildiğinde iPad’in “Gazete Bayisi / Newsstand” bölümüne yerleşiyor
 
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2012, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER