banner51

NASA uzaylıları nasıl bulacağını açıkladı!

Bilinmeyen ve tanımlanmayan şeyler çoğunlukla çekici gelir. Bu konulardan en ilgi çekici olanı ise bildiğiniz üzere uzaylılar. Peki, binlerce komplo teorisine konu olan uzaylılar gerçek mi? Birçok insanın merak ettiği bu sorunun cevabını ise NASA tarafınca yapılan bir çalışma ile gözler önüne serildi.

NASA uzaylıları nasıl bulacağını açıkladı!

NASA tarafından paylaşılan raporlara göre, uzaylıları bulunmanın en kolay ve iyi yolu açıklandı. Paylaşılan raporlar doğrultusunda, eğer uzaylıları bulmak istiyorsak ilk önce onların teknolojilerini aramamız gerektiği belirtiliyor.

Uzunca bir süredir uzaylılar üzerinde araştırmalar yürüten NASA’nın elde ettiği verilere göre, söz konusu bu varlıkların yaşadıkları gezegenlerde bir takım el yapımı objeler olabileceği belirtiliyor.

Ayrıca uzay ajansı tarafınca paylaşılan bir diğer raporda ise, uzaylıların söz konusu bu teknolojilerinin bir takım yaşanan olaylar sonrasında gezegenimize de düşmüş olabileceği de düşünülüyor.

Araştırmacılar Dünya üzerindeki jeolojik , palenontolojik ve arkeolojik kayıtların oldukça eksik olduğunu da özellikle vurguluyor. Bu yüzden dolayı, söz konusu teknolojilerin gezegenimizde de bulunabilmesi ihmalinin olabileceği de tahmin ediliyor.

Bir diğer rapordaysa, uzaylıların teknolojilerini aramak için sadece gezegenlerle sınırlı kalmaması gerektiği de belirtiliyor. NASA’nın tahminlerine göre, söz konusu bu cihazlarınGüneş Sistemi içerisinde bir yerlerde sürükleniyor olabilir.

Bu tahminler doğrultunda alınan kararlar doğrultusunda, uzay ajans ı çalışmalarını artık gezegenlerle de sınırlamayacağını da belirtti. Bu gelişmeye göreyse uzay ajansı, önümüzdeki 3-4 yıl içerisinde Güneş Sistemi ve çevresinde de yaşamın olup olmadığını araştıracak.

YORUM EKLE

banner47