Mozilla’dan Android için özel tarayıcı geliyor!

Mozilla tarafından Android için yepyeni bir internet tarayıcı hazırlandığı ortaya çıkmış durumda. Tarayıcının Firefox değil de Fenix kod adı ile geliştirilmekte olduğunun da altını çizmek gerek. İşte, Android içi Mozilla Fenix hakkında ilk bilgiler

Mozilla’dan Android için özel tarayıcı geliyor!

Mozilla Fenix neler sunacak?

Mozilla tarafından gelişimi oldukça gizli tutulan projenin GitHub veri havuzundaki tanımı oldukça dikkat çekiyor. O tek cümleden oluşan ifade de tam olarak şu şekilde: “Fenix, ailenizin Android tarayıcısı değil”. Tahminler ise geliştirilmekte olan bu Android tarayıcısının gizli mod içereceği yönünde.

Kısacası, internette sörf yaptıktan sonra arkanızda iz bırakmamanız anlamında Mozilla Fenix size yardımcı olacak gibi gözüküyor. Tarayıcı hakkında daha fazla detay ise maalesef şimdilik mevcut değil. Kendi amacını ve kitlesini oluşturacağı düşünülen tarayıcının iOS için de sunulup sunulmayacağı konusunda bir ipucu da bulunmuyor.

Firefox için geliştirme sürecinde olan başka projeler de olduğunu da hatırlatalım. Bunlar ise:

– Mozilla’nın amiral gemisi internet tarayıcısı Firefox

– Mobil deneyimi geliştirmek odaklı hafif internet tarayıcı Firefox Focus

– Bazı bölgelere özel internet tarayıcı Firefox Rocket

– Bir diğer bölgelere özel internet tarayıcı Firefox Klar

Bunlara ek olarak, şirketin sadece sesle çalışacak olan Scout kod adlı bir tarayıcı üzerinde de çalıştığı biliniyor. Bu anlamda tarayıcının bir ilk olacağının da altını çizelim. Bu tarayıcının kullanıcılara ne zaman sunulacağı da şu an için belirsiz durumda.

(shiftdelete.net)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER